Αποτελέσματα στο 17th Galeb Belgrade Trophy

17th Galeb Belgrade Trophy – Serbia Open 27-28 October 2018 G-1 category event Belgrade, Serbia Χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία Seni...


17th Galeb Belgrade Trophy – Serbia Open
27-28 October 2018
G-1 category event
Belgrade, Serbia

Χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία Seniors Male A -80 για τον Απόστολο Τεληκοστόγλου του Συλλόγου Μακεδονική Δύναμη Κοζάνης.

Στη 17η έκδοση του Galeb στο Βελιγράδι, η Ισπανία ξεχώρισε ως η καλύτερη ομάδα  αφού κατέκτησε συνολικά 4 χρυσούς τίτλους.

Η Σερβία κέρδισε 3 χρυσά μετάλλια, ενώ η Κροατία και το Καζακστάν πήραν από 2. 


Η Ελλάδα, η Μεγάλη Βρετανία, η Κύπρος, η Ρωσία και η Ουγγαρία πήραν 1 χρυσό η κάθε χώρα για να ολοκληρωθούν έτσι τα 16 ανώτερα τμήματα στο διαγωνισμό.

Seniors – Final Podiums
Category: Seniors Male A -54 / Fin (16 competitors)
1 – Adrian Vicente Yunta
Spain National Team ESP
2 – Moustapha Kama
Senegal National Kyorugi Team SEN
3 – Luka Turkalj
TK Metalac Zagreb CRO
3 – Elord Gjana
Ortek Taekwondo ALB
Category: Seniors Male A -58 / Fly (25 competitors)
1 – Dmitrij Nagajev
Taekwondo Club Galeb SRB
2 – Mourad Abdel M. Laachraoui
Abft Team BEL
3 – Abdullatif Sezgin
Bayerische Taekwondo Union GER
3 – Aituar Shaikenov
Kazakhstan National Team KAZ
Category: Seniors Male A -63 / Bantam (22 competitors)
1 – Lovre Brecic
TKD Marjan CRO
2 – Bolat Izutdinov
Moscow Team RUS
3 – Iordanis Konstantinidis
Germany National Team GER
3 – Marcos Caballero Echevarria
Spain National Team ESP
Category: Seniors Male A -68 / Feather (38 competitors)
1 – Javier Perez Polo
Spain National Team ESP
2 – Mitko Dzhordzhev
Bulgarian National Team BUL
3 – Nedzad Husic
Novi Grad BIH
3 – Marko Golubic
TK Metalac Zagreb CRO
Category: Seniors Male A -74 / Light (26 competitors)
1 – Marko Mutak
TK Casper CRO
2 – Victor Asp
Norway National Team NOR
3 – Issei Hamada
Team Ebata JPN
3 – Daniel Quesada Barrera
Spain National Team ESP
Category: Seniors Male A -80 / Welter (22 competitors)
1 – Apostolos Telikostoglou
Makedoniki Dinami Kozani GRE
2 – Yordan Kolev
Bulgarian National Team BUL
3 – Aleksandar Radojkovic
Taekwondo Oberndorf AUT
3 – Andreas Tausch
Germany National Team GER
Category: Seniors Male A -87 / Middle (17 competitors)
1 – Antonio Artal Yera
Spain National Team ESP
2 – Gleb Zaharov
Belgorod Team Rus Galeb 2018 RUS
3 – Muhammet Sari
Ulastirma Spor Klubu TUR
3 – Dmitrii Ionov
Ugra RUS
Category: Seniors Male A +87 / Heavy (11 competitors)
1 – Mahama Cho
Great Britain National Team GBR
2 – Dejan Georgievski
Macedonian National Team MKD
3 – Luka Mavracic
TK Metalac Zagreb CRO
3 – Danilo Vukelic
Serbian National Team SRB
Category: Seniors Female A -46 / Fin (13 competitors)
1 – Kyriaki Kouttouki
N Nicolaou Taekwondo CYP
2 – Iryna Romoldanova
Ukraine National Team UKR
3 – Andrea Schnell
Noel’s Taekwondo SUI
3 – Jordyn Smith
Great Britain National Team GBR
Category: Seniors Female A -49 / Fly (14 competitors)
1 – Blanca Palmer Soler
Spain National Team ESP
2 – Yasmina Aziez
French Team -21 Ans FRA
3 – Dominika Hronova
Czech Team CZE
3 – Ikram Dhahri
Tunisia National Team TUN
Category: Seniors Female A -53 / Bantam (14 competitors)
1 – Fariza Aldangorova
Kazakhstan National Team KAZ
2 – Lydia Garcia Auñon
Spain National Team ESP
3 – Anna Giakoumopoulou
Ac Kyparissia GRE
3 – Nikol Chorbanova
Bulgarian National Team BUL
Category: Seniors Female A -57 / Feather (19 competitors)
1 – Elena Evlampyeva
Kometa RUS
2 – Mayu Hamada
Team Ebata JPN
3 – Anna-Lena Froemming
Taekwondo Oezer GER
3 – Marie Magnus
Norway National Team NOR
Category: Seniors Female A -62 / Light (16 competitors)
1 – Nadja Savkovic
Taekwondo Club Galeb SRB
2 – Petra Stolbova
Czech Team CZE
3 – Sandra Milosavljevic
TKD Dragon SLO
3 – Dilara Basar
S.C. Samurai Berlin E.V. GER
Category: Seniors Female A -67 / Welter (19 competitors)
1 – Rebeka Furedi
Ute Hungary HUN
2 – Urgence Mouega
Gabon National Team GAB
3 – Iris Jovic Vujakovic
Taekwondo Club Galeb SRB
3 – Tetiana Tetereviatnykova
Ukraine National Team UKR
Category: Seniors Female A -73 / Middle (10 competitors)
1 – Milica Mandic
Taekwondo Club Galeb SRB
2 – Karina Zhdanova
Moscow Team RUS
3 – Marie Paule Ble
French Team -21 Ans FRA
3 – Cecilia Castro Burgos
Spain National Team ESP
Category: Seniors Female A +73 / Heavy (11 competitors)
1 – Cansel Deniz
Kazakhstan National Team KAZ
2 – Solène Avoulette
French Team -21 Ans FRA
3 – Maeva Mellier
French Team -21 Ans FRA
3 – Aida Martinez Gonzalez
Spain National Team ESP


Round by round results: Cadets / Juniors 

ΣΧΟΛΙΑ

BLOGGER
Όνομα

Αθλητές,53,Διεθνές Πρωτάθλημα,196,Ελλάδα,551,Ελληνικό Πρωτάθλημα,75,Επιχορηγήσεις,12,Ιατρική στήλη - Διατροφή,62,Καλεντάρι,3,Κανονισμοί και Νομοθεσία,69,Νέα στον Κόσμο,294,Παρεμβάσεις,95,Προσεχώς,7,Προτεινόμενα,3,Σεμινάρια Ταεκβοντό,61,Συνεντεύξεις,8,Para-taekwondo,23,tkd itf - news,52,Video,46,
ltr
item
taekwondo greece group: Αποτελέσματα στο 17th Galeb Belgrade Trophy
Αποτελέσματα στο 17th Galeb Belgrade Trophy
https://2.bp.blogspot.com/-5OTCuH-zAL8/W9slmhYo05I/AAAAAAAAPdY/DeOYaC2jS6IkGkLbfeOX25dRjjQBWmeSgCLcBGAs/s640/45088655_2174315692626542_6985151552549814272_n.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-5OTCuH-zAL8/W9slmhYo05I/AAAAAAAAPdY/DeOYaC2jS6IkGkLbfeOX25dRjjQBWmeSgCLcBGAs/s72-c/45088655_2174315692626542_6985151552549814272_n.jpg
taekwondo greece group
https://www.tkdgr.eu/2018/11/17th-galeb-belgrade-trophy.html
https://www.tkdgr.eu/
https://www.tkdgr.eu/
https://www.tkdgr.eu/2018/11/17th-galeb-belgrade-trophy.html
true
6606764849100239568
UTF-8
Loaded All Posts ΔΕΝ ΒΡΕΘΗΚΕ ΠΡΟΒΟΛΗ Περισσότερα Reply Cancel reply Διαγραφή By Home ΣΕΛΙΔΕΣ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ Προβολή Όλων Προτεινόμενα ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΑΡΧΕΙΟ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΟΛΕΣ ΟΙ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ Not found any post match with your request Back Home Κυριακή Δευτέρα Τρίτη Τετάρτη Πέμπτη Παρασκευή Σάββατο Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat Ιανουάριος Φερβουάριος Μάρτιος Απρίλιος Μάϊος Ιούνιος Ιούλιος Αύγουστος Σεπτέμβριος Οκτώβριος Νοέμβριος Δεκέμβριος Jan Feb Mar Apr Μάϊος Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS PREMIUM CONTENT IS LOCKED STEP 1: Share. STEP 2: Click the link you shared to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy