Πανελλήνιο πρωτάθλημα παίδων itf - Αποτελέσματα

Η διοργάνωση ξεκίνησε με το αγώνισμα των Tul με όλες τις ηλικίες και ολοκληρώθηκε με το αγώνισμα της μάχης. 1 και 2 Νοεμβρίου 2014

Η διοργάνωση ξεκίνησε με το αγώνισμα των Tul με όλες τις ηλικίες και ολοκληρώθηκε με το αγώνισμα της μάχης.

1 και 2 Νοεμβρίου 2014


Αναλυτικά τα αποτελέσματα της πρώτης ημέρας των αγώνων Tul:

 Κορασίδες (γεν. 2000-2001)
4-3 CUP: 1) Αρμακόλα Ασπασία (Άμιλλα Ιλίου ΑΓΣ), 2) Μοίρη Βασιλική (Άμιλλα Ιλίου ΑΓΣ), 3ες) Τζιμάρη Βάγια (Πρωτέας Ιωαννίνων ΑΣ), Τόλογλου Ελένη (Άτλας Θεσσαλονίκης ΑΣ)

2-1 CUP: 1) Κρυωνίδου Δήμητρα (Σέλευκος ΓΑΣ), 2) Σαπουνά Μαρία (Κρόνος Θεσσαλονίκης ΑΣ), 3) Ζαφείρη Αικατερίνη (Άμιλλα Ιλίου ΑΓΣ) 1 DAN: 1) Σωτηριάδου Νικολέττα (Chon Ji ΓΑΣ), 2) Μαρούλη Παρασκευή (Ζέας ΑΣ), 3ες) Μαζαράκη Δέσποινα (Χερσονήσου Ηρακλείου ΑΣ), 3) Μουρατίδου Ευμορφία-Ουρανία (Πολίχνης ΑΣ)

Παίδες (γεν. 2000-2001)

4-3 CUP: 1) Νιάνιος Δημήτριος (Άτλας Θεσσαλονίκης ΑΣ), 2) Καμάρης Γεώργιος (Chon Ji ΓΑΣ), 3οι) Πετρόπουλος Μιλτιάδης (Μ. Ζωνών Αλμωπίας ΑΣ), 3) Φαφαλάκης Ιωάννης (Παγκρήτια Ακαδημία Ηρακλείου)

2-1 CUP: 1) Ντάκουλας Γεώργιος (Πρωτέας Ιωαννίνων ΑΣ), 2) Κύρκος Σπύρος (Πρωτέας Ιωαννίνων ΑΣ), 3οι) Νατσόπουλος Νίκας (Chion Ji ΓΑΣ), Σιάρκος Χρήστος (Δήμου Ζήρου ΑΚ)

1 DAN: 1) Μαρίνης Στυλιανός (Νέας Σμύρνης ΑΣΦ), 2) Καρβούνης Παναγιώτης (Ζέας ΑΣ), 3οι) Κωστόπουλος Παναγιώτης (Άμιλλα Ιλίου ΑΓΣ), Τσιόκος Αλέξανδρος (Πρωτέας Ιωαννίνων ΑΣ)

 Παγκορασίδες (γεν. 2002-2003)

4-3 CUP: 1) Μάνθου Ευδοκία (Ζωγράφου ΑΓΣ), 2) Αλεξίου Ασημίνα-Εφραιμία (Πρωτέας Ιωαννίνων ΑΣ), 3ες) Μάνου Μάρθα (Ερμής Πάργας ΑΓΣ), Καρυοφυλλίδου Χριστίνα (Μακεδών Λαγυνών ΑΣ)ΠΕ.Α.Κ.Νεάπολης, Θεσσαλονίκη, τ.κ. 56701, τ. 2310 672006, f. 2310 672009

2-1 CUP: 1) Ρεπανά Παρασκευή (Επταπυργίου Αγ. Παύλου), 2) Κυριαζή Μυρτώ (Λάρισας ΓΣ), 3ες) Σιάρκου Όλγα (Δήμου Ζηρού ΑΚ), Παπαδοπούλου Αναστασία (Chon Ji ΓΑΣ)

1 DAN: 1) Μαρούλη Ελένη (Ζέας ΑΣ), 2) Δημητρακοπούλου Κωνσταντίνα (Λευκός Πύργος ΑΣ), 3ες) Τσάμη Δέσποινα (Λάρισας ΓΣ), Ζάχου Δήμητρα (Απόλλων Αλεξανδρουπόλεως ΑΣ)

Παμπαίδες (γεν. 2002-2003)4-3 CUP: 1) Σκούλικας Παντελής (Πρωτέας Ιωαννίνων ΑΣ), 2) Τσιρώνης Αθανάσιος (Άμιλλα Ιλίου ΑΓΣ), 3οι) Αψιλίδης Σπύρος (Πολίχνης ΑΣ), 3) Κατσαντώνης Γεράσιμος (Πρωτέας Ιωαννίνων ΑΣ)

2-1 CUP: 1) Δερβένης Παύλος (Πρωτέας Ιωαννίνων ΑΣ), 2) Μαλογιάννης Δημήτριος (Άτλας Θεσσαλονίκης), 3οι) Ανατόλι Ντένις (Χερσονήσου Ηρακλείου ΑΣ), 3) Γιαβάσης Παναγιώτης (Λευκός Πύργος ΑΣ)

1 DAN: 1) Κουτσομπίνας Κωνσταντίνος (Ζωγράφου ΑΓΣ), 2) Τούτσι Αριέλ (Χερσονήσου Ηρακλείου ΑΣ), 3οι) Φωτιάδης Γεώργιος (Πολίχνης ΑΣ), Χαρίτος Δημήτριος (Ζέας ΑΣ)


Μεγάλος ο συναγωνισμός και δυνατές οι μονομαχίες και την δεύτερη μέρα του Πανελληνίου Πρωταθλήματος ταε κβον ντό itf παίδων, κορασίδων, παμπαίδων, παγκορασίδων, στο νέο κλειστό της ΧΑΝΘ στην Θεσσαλονίκη. Το αγωνιστικό πρόγραμμα της δεύτερης ημέρας περιλάμβανε το αγώνισμα της μάχης, για τις μικρές κατηγορίες 11 και 12 ετών, ο ΑΓΣ Άμιλλα Ιλίου ήταν ο μοναδικός σύλλογος που κατέκτησε δύο χρυσά μετάλλια, ενώ ο ΑΣ Νεάπολη Μακεδονική Δύναμη ο σύλλογος που κατέκτησε τα περισσότερα μετάλλια, συνολικά πέντε. 

Στους αγώνες συμμετέχουν 496 μικροί αθλητές και αθλήτριες, από 80 σωματεία απ’ όλη την Ελλάδα και υποστηρικτές της προσπάθειας της διοργανώτριας Αθλητικής Ομοσπονδίας Ταε Κβον Ντό Ελλάδας (Α.Ο.Τ.Ε.), ήταν ο Δήμος Θεσσαλονίκης, η ΧΑΝΘ και το Capsis Hotel Thessaloniki. 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της δεύτερης ημέρας, στο αγώνισμα της μάχης:

 Παμπαίδες 

-35 κ.: 1) Παμπόρης Κωνσταντίνος (ΑΣ Νεάπολη Μακ. Δύν.), 2) Ζηλάκος Πέτρος 
(ΑΣ Ζέας), 3οι) Σημάδης Ιωάννης (ΑΣ Άτλας Ευκαρπίας), Ευθυμίου Γεώργιος (ΑΓΣ Άμιλλα Ιλίου) 
-40 κ.: 1) Ζάχος Ηλίας (ΑΓΣ Άμιλλα Ιλίου), 2) Δημητρίου Ιωάννης (ΓΑΣ Chon Ji), 3οι) Δαμίγος Γεώργιος (ΑΣ Ολύμπιος Ζευς), Τσιρίκας Νικόλαος (ΑΣ Νεάπολη Μακ. Δύν) -45 κ.: 1) Κιρμιτζίδης Παναγιώτης (ΑΣ Άμιλλα Ιλίου), 2) Παπαχρήστου Χρήστος (ΑΟ Αρχαγγέλου), 3οι) Αλιάτης Βασίλειος (Μαχητές του Βορρά), Μπάσιος Γεώργιος (ΑΣ Πρωτέας Ιωαννίνων) -52 κ.: 1) Μακρίδης Ανδρέας (ΑΓΣ Νέας Φιλαδέλφεια), 2) Λασκαρίδης Ρολάνδος (ΑΣ Λευκός Πύργος), 3οι) Λατόνι Ντένις (ΑΣ Χερσονήσου Ηρακλείου), Μπαγιαζίδης Παντελής (Παναθλητικός Αθλ. Ένωση Συκεών) 

 Παγκορασίδες 

-43 κ.: 1) Μαρούλη Ελένη (ΑΣ Ζέας), 2) Βήτου Φανή (ΑΣ Μίκρας), 3ες) Λεονταρίδου Δήμητρα (ΑΣ Νεάπολη Μακ. Δύν.), Φαναρά Μαρία-Άννα (ΑΣ Νεάπολη Μακ. Δύν.)-50 κ.: Καραβεζίρη Βάγια (ΑΣ Άτλας Θεσσαλονίκης), 2) Παπαδοπούλου Μαρία (ΑΣ Νεάπολη Μακ. Δύν.), 3ες) Αρχίπωβα Άννα (ΑΣ Μαύρων Ζωνών), Λαβίδα Δήμητρα (ΑΣ Μύγδονες) ΠΕ.Α.Κ.Νεάπολης, Θεσσαλονίκη, τ.κ. 56701, τ. 2310 672006, f. 2310 672009 -57 κ.: 1) Λυκέσα Μαγδαληνή (ΑΣ Ίκαρος Επανωμής), 2) Παραλίκη Μυρτώ (ΑΣ Ίκαρος Επανωμής), 3ες) Κατινίου Αλεξάνδρα (ΑΣ Μακεδών Λαγυνών), Κουρετινλή Μαρία (Σωματείο Αθλητική Δομή) +57 κ.: 1) Ομάρ Χρυσάνθη-Τζενίν (ΑΣ Βασιλικών Mars), 2) Καραγιάννη Αθανασία (ΑΣ Ντότζανγκ), 3ες) Κατή Νικολέτα (ΑΣ Αλέξανδρος), Καϋμενάκη Νεφέλη (ΑΣ Πρωτέας Ιωαννίνων) 

Η συγκομιδή μεταλλίων των 23 συλλόγων που «είδαν» αθλητές τους στο βάθρο… 

 5 μετάλλια ΑΣ Νεάπολη Μακεδονική Δύναμη (χρυσό, αργυρό, 3 χάλκινα) 

 3 μετάλλια ΑΓΣ Άμιλλα Ιλίου (2 χρυσά, χάλκινο), 

2 μετάλλια ΑΣ Ζέας (χρυσό, αργυρό), ΑΣ Ίκαρος Επανωμής (χρυσό, αργυρό), ΑΣ Πρωτέας Ιωαννίνων (2 χάλκινα)

1 μετάλλιο Χρυσά οι ΑΓΣ Νέας Φιλαδελφείας, ΑΣ Άτλας Θεσσαλονίκης, ΑΣ Βασιλικών Mars, 
αργυρά οι ΑΟ Αρχαγγέλου, ΑΣ Λευκός Πύργος, ΑΣ Μίκρας, ΑΣ Ντότζανγκ, ΓΑΣ Chon Ji και χάλκινα οι ΑΣ Αλέξανδρος, ΑΣ Άτλας Ευκαρπίας, ΑΣ Μακεδών Λαγυνών, ΑΣ Μαύρων Ζωνών, ΑΣ Μύγδονες, ΑΣ Ολύμπιος Ζευς, ΑΣ Χερσονήσου Ηρακλείου, Μαχητές του Βορρά, Παναθλητικός Αθλ. Ένωση Συκεών, Σωματείο Αθλητική Δομή.

Δελτίο Τύπου Α.Ο.Τ.Ε

COMMENTS

BLOGGER

Προσεχώς$type=carousel$count=12

Όνομα

Αθλητές,36,Διεθνή Πρωταθλήματα,77,Ελλάδα,402,Ελληνικό Πρωτάθλημα,43,Επιχορηγήσεις,12,Ιατρική στήλη - Διατροφή,50,Καλεντάρι,4,Κανονισμοί και Νομοθεσία,61,Νέα στον Κόσμο,155,Παρεμβάσεις,89,Προσεχώς,5,Προτεινόμενα,2,Σεμινάρια Ταεκβοντό,49,Συνεντεύξεις,8,Para-taekwondo,21,tkd itf - news,41,Video,23,
ltr
item
taekwondo greece group: Πανελλήνιο πρωτάθλημα παίδων itf - Αποτελέσματα
Πανελλήνιο πρωτάθλημα παίδων itf - Αποτελέσματα
http://3.bp.blogspot.com/-9UIRKz8vMAY/VFdyKNUa_bI/AAAAAAAAHng/bV2JUN6LbCo/s1600/taekwondoitf_o_dt_20_2014_10_02.f2.jpg
http://3.bp.blogspot.com/-9UIRKz8vMAY/VFdyKNUa_bI/AAAAAAAAHng/bV2JUN6LbCo/s72-c/taekwondoitf_o_dt_20_2014_10_02.f2.jpg
taekwondo greece group
http://www.tkdgr.eu/2014/11/itf_3.html
http://www.tkdgr.eu/
http://www.tkdgr.eu/
http://www.tkdgr.eu/2014/11/itf_3.html
true
6606764849100239568
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy