9th WTF World Junior Taekwondo Championships Egypt

Το Πρόγραμμα των Αγώνων της Εθνικής. Video απο τους αγώνες στο κανάλι  Dartfiish

Το Πρόγραμμα των Αγώνων της Εθνικής.


 Μ-59 ΧΑΜΑΛΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
 M 78 ΤΣΑΧΤΣΙΡΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
 F-52 ΚΟΝΤΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ
 F 68 ΖΑΜΠΟΥΡΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ

Αποτελέσματα
-Στα 78 κιλά, ο Δημήτρης Τσαχτσιρλής κέρδισε στον πρώτο αγώνα τον  Omar EL YAZIDI (FRA) 3 - 2 , συνέχισε και κέρδισε και στον δεύτερο τον  LUIS MARIO REYES GOMEZ (MEX) 4 - 1, στον τρίτο αγώνα έχασε απο τον Michal Jozwiak (POL) με σκορ 7 - 8 και έτσι κατέκτησε την 5η θέση στην κατηγορία του.
-Στα 68 η Αναστασία Ζαμπουρα κέρδισε στον πρώτο αγώνα την DUHA AL ASSAF (JOR) 11- 2, έχασε στον δεύτερο από την ANA BAJIC (SRB) και πήρε την 5η θέση στην κατηγορία.
-Στα -59 ο Χαμαλίδης Κωσταντίνος πέρασε στον πρώτο αγώνα τον MOUSTAPHA COULIBALY (MLI), έχασε τον δεύτερο από τον VLADISLAV NAKHUSHEV (RUS) με σκορ 8 - 9.
-Στα -52 η Σταυρούλα Κοντού έχασε στον πρώτο αγώνα με την ANFISA SAMOKHVALOVA (RUS) 9 -1.

DayFileTypeSizeDownload
1Match List for M-59, M+78, F-52, F+68PDF183 KB
1Medal List for M-59, M+78, F-52, F+68PDF52 KB


5 Απρ. (Πέμπτη.)

 Μ-51       ΤΣΟΚΑΝΟΣ ΑΛΕΞΗΣ
 M-73      ΤΕΛΗΚΩΣΤΟΓΛΟΥ  Απ.
 F-46       ΛΑΧΑΝΑ ΕΙΡΗΝΗ
 F-63       ΜΗΤΣΟΠΟΥΛΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΑ

Αποτελέσματα

Στα -73 κιλά ο Αθλητής μας Τεληκοστόγλου Αποστόλης πέρασε στον πρώτο αγώνα τον Raman Mushurui (BLR) , κέρδισε στον δεύτερο αγώνα τον Marko Mutak (CRO), συνέχισε νικηφόρα στον τρίτο αγώνα νικώντας τον Erik Pec Gibski (CAN) και έφτασε στον τελικό της κατηγορίας αντιμετωπίζοντας τον Jong-Hun WON (KOR).Στον τελικό έχασε με σκορ 9 - 8 και έτσι κατέκτησε επάξια την δεύτερη θέση της κατηγορίας.

- Στα -46 η Ειρήνη Λαχανά κέρδισε στον πρώτο αγώνα την SOTIA ZENIOS (CYP) και έχασε στο δεύτερο.
- Στα -63 η Αθανασία Μητσοπούλου κέρδισε στον πρώτο αγώνα την .Ingrid Aguiar (BRA) και στη συνέχεια έχασε στον δεύτερο απο την DURDANE ALTUNEL (TUR) με 12 - 9.
-Στα - 51 ο Αλέξης Τσόκανος πέρασε  στον πρώτο αγώνα τον Gabriele Lagana (ITA) και έχασε τον δεύτερο αγώνα από τον LOGAN GERICK (USA).

DayFileTypeSizeDownload




2Match List for M-51, M-73, F-46, F-63PDF228 KB
2Medal List for M-51, M-73, F-46, F-63PDF67 KB



6 Απρίλη (Παρασκευή.)

 Μ-55    ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
 M-78     ΚΟΥΜΟΥΣΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ
 F-49     ΤΣΑΝΤΟΥΚΛΑ ΑΠΟΣΤΟΛΙΑ
 F-68      ΝΤΙΝΤΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ 

- Στα F -68 η ΝΤΙΝΤΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ πέρασε στον πρώτο αγώνα νικώντας την COULIBALY SONGUIGNON (CIV), έχασε τον δεύτερο από την JACQUELINE ROSE GALLOWAY (MEX) με σκορ 3 - 6.

- Στα M -78 ο ΚΟΥΜΟΥΣΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ έχασε στον πρώτο αγώνα από τον ASLAN DZAGOEV (RUS) με  σκορ 12 - 8.

- Στα Μ -55 ο ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ κέρδισε στο πρώτο αγώνα τον PAULO FERREIRA (POR) με 10 - 8 , έχασε όμως στον δεύτερο αγώνα από τον Κορεάτη Yeong-Seok KIM ο οποίος πήρε την πρώτη θέση στην κατηγορία. 

- Στα F -49 η ΤΣΑΝΤΟΥΚΛΑ ΑΠΟΣΤΟΛΙΑ πέρασε τον πρώτο αγώνα νικώντας την AIDA TIAMA (MLI), δεν κατάφερε όμως να κερδίσει και τον δεύτερο αγώνα και έχασε από την Wenken Tabea (GER).


DayFileTypeSizeDownload





3Match List for M-55, M-78, F-49, F-68PDF229 KB
Medal List for M-55, M-78, F-49, F-68PDF67 KB



7 Απριλίου (Σάββατο)
 Μ-45    ΜΠΑΛΑΣΚΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
 M-63    ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
 F-42     ΜΠΛΑΤΖΟΥΚΑ ΦΩΤΕΙΝΗ
 F-55     ΠΙΠΕΡΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

Η   τέταρτη ημέρα του πρωταθλήματος έκλεισε με  δύο χρυσά μετάλλια για την Ρωσία , η Κορέα κέρδισε ένα χρυσό και ένα ασημένιο μετάλλιο , ενώ η Ιορδανία πήρε  ένα χρυσό. Το Ιράν, η Κινεζική Ταϊπέι και η Γαλλία κέρδισαν από ένα ασημένιο μετάλλιο ο καθένας. 

Στα -45kg για την κατηγορία των ανδρών, ο Μπόρις Krasnov της Ρωσίας κατάφερε να κερδίσει τον Seyed Abbas Sadeghi Tabari του Ιράν  στον τελικό αγώνα  4-3 και πήρε το χρυσό μετάλλιο. Το χάλκινο πήγε στον Brandon Plaza Hernandez απο το Μεξικό  και Aaron James Galita απο τις Φιλιππίνες. Ο αθλητής μας ΜΠΑΛΑΣΚΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ έχασε στον πρώτο αγώνα από τον Sandro Peer (AUT).

Στα -63kg των ανδρών, ο Ahmad Abughaush της Ιορδανίας χρειάστηκε ένα τέταρτο γύρο , αιφνίδιου θανάτου για να κατακτήσει το χρυσό μετάλλιο με αντίπαλο τον Hyeon-ul Lee της Κορέας. Ο Shuai κ. Zhao της Κίνας και ο Eduardo Longobardi Radford της Ισπανίας μοιράστηκαν το χάλκινο μετάλλιο στην ίδια κατηγορία. Πολύ καλές εντυπώσεις για τον αθλητή μας ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟ  ΧΡΗΣΤΟ, κέρδισε στον πρώτο αγώνα τον JOSE RUBEN NAVA RODRIGUEZ (MEX) 3-5, στον δεύτερο  κέρδισε τον BORIS RUIZ (AND) 0-3,  δεν κατάφερε όμως να ξεπεράσει στον τρίτο αγώνα  τον  Shuai zhao (CHN).

Στα -42kg των γυναικών, Hye Jeong  από την  Κορέα χρειάστηκε  ένα τέταρτο γύρο αιφνίδιου θανάτου για να κατακτήσει το χρυσό μετάλλιο με αντίπαλο την  Wan-Ting Lin από την  κινεζική Ταϊπέι .  Η  Fatemeh Shabannia  από το Ιράν  και   η  Asia Bailey της  Μεγάλης Βρετανίας πήραν   το χάλκινο μετάλλιο.Η αθλήτριά μας   ΜΠΛΑΤΖΟΥΚΑ ΦΩΤΕΙΝΗ δεν πέρασε τον πρώτο αγώνα και έχασε από την Indra Craen (BEL). 

Στα -55kg των γυναικών,  Julia Volkova  της Ρωσίας αντιμετώπισε και κέρδισε την Γαλλίδα Estelle Vander Zwalm  6-3 στον τελικό αγώνα για το χρυσό μετάλλιο. Το χάλκινο πήγε στην  Zarina  Serdaliyeva από το Καζακστάν και στην Froemming Anna Lena  της Γερμανίας.Η Ελληνίδα αθλήτρια  ΠΙΠΕΡΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ έχασε στον πρώτο αγώνα από την Estelle VANDER ZWALM (FRA) με σκορ 1- 2.

DayFileTypeSizeDownload








4Match List for M-45, M-63, F-42, F-55PDF230 KB
Medal List for M-45, M-63, F-42, F-55PDF66 KB


8 Απρ (Κυριακή.) 
 Μ-48    ΧΑΓΙΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
M-68    ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ ΑΛΕΞΙΟΣ 
 F-44     ΜΑΛΑΤΟΥ ΑΓΑΠΗ
 F-59     ΓΑΒΡΙΗΛΙΔΟΥ ΕΥΔΟΞΙΑ

Στα -48kg των ανδρών ο  Yaghoubi Jouybari από το Ιράν κέρδισε  στον τελικό αγώνα τον Almuatasembellah  Abuzaid της Ιορδανίας  7-5  και πήρε το χρυσό μετάλλιο. Το χάλκινο πήγε στον Τούρκο Ιμπραήμ  Ethem Pak  και στον Matnew Muhael Padilla απο  τις Φιλιππίνες. Ο 'Ελληνας αθλητής  ΧΑΓΙΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ κέρδισε στον πρώτο αγώνα τον Dulat Askaruly (KAZ) 12- 11, έχασε όμως στον δεύτερο αγώνα του από τον ZACHERY BUDDE (USA).
Στα -68kg των ανδρών, ο Ντάνιελ  Quesada Barrera της Ισπανίας χρειάστηκε  ένα τέταρτο γύρο αιφνίδιου θανάτου 
για να καταφέρει να κερδίσει  το χρυσό μετάλλιο από τον  Dong-Yun Shin της Κορέας. Ο Πορτογάλος Andre  Magone Zaid και  ο Abuzaid της Ιορδανίας πήραν το χάλκινο μετάλλιο στην ίδια κατηγορία .
Ο αθλητή μας  ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ ΑΛΕΞΙΟΣ κέρδισε τον πρώτο αγώνα του με τον Rackara Gieuensman (UGA), έχασε στον δεύτερο από τον ZAID ABUZAID (JOR).

Στα -44kg  των γυναικών, η Byeol Choi από την Κορέα χρειάστηκε μόνο δύο γύρους για να εξασφαλίσει το χρυσό μετάλλιο από την  Σιάο-Πέι της Κινεζικής Ταϊπέι Wong, το σκορ ήταν 26-3 στο τέλος του δεύτερου γύρου. Η Leslie Τόρες Nava του   Μεξικού και η Fatma   Saridogan της Τουρκίας μοιράστηκαν το χάλκινο μετάλλιο.
Η  ΜΑΛΑΤΟΥ ΑΓΑΠΗ έχασε στον πρώτο αγώνα από την LESLIE TORRES NAVA (MEX)

Στα -59kg των γυναικών, η Γαλλίδα Magda Wiet Henin  νίκησε στον τελικό την  Henin Glasnovic της  Σουηδίας   με 
5-3 και χάρισε στην χώρα της το χρυσό μετάλλιο. Το χάλκινο πήγε στη Γερμανία με την Celik Yonca και στην  Ρωσίδα Dementeva.
Μέ πολύ καλές εντυπώσεις προχώρησε η αθλήτριά μας ΓΑΒΡΙΗΛΙΔΟΥ ΕΥΔΟΞΙΑ, στον πρώτο αγώνα νίκησε την NESLIHAN DEMIREL (TUR),συνέχισε νικηφόρα και στον δεύτερο αγώνα με την Luiza Bankis (BRA) και έχασε από την Nikita Glasnovic (SWE) με 1 - 0 στον τρίτο αγώνα.



                                                                                                                                               
                                                                                                                                               








3, Απριλίου (Τριτ.)



1400-1800
- WTF  Γενική Συνέλευση
Maritim Διεθνούς.Συνεδριακό Κέντρο
1500-1700
- Ζύγιση για Μ-59, M 78, F-52, F 68
1800-2000
- Χαιρετισμός δείπνο (Επικεφαλής των Ομάδων)
Maritim Jolie Ville
4, Απρ. (Τετ)
1000-1300
- Αγώνες (Μ-59, M 78, F-52, F 68)
Τόπος συναντήσεως
1300-1430
- Γεύμα
Τόπος συναντήσεως
1430-1630
- Αγώνες
Τόπος συναντήσεως
1500-1700
- Ζύγιση για Μ-51, M-73, F-46, F-63
Τόπος συναντήσεως
1700-1800
- Τελετή Έναρξης
1800-2000
- Αγώνες και τελικοί
Τόπος συναντήσεως
2000-2030
- Τελετή απονομής
Τόπος συναντήσεως
5 Απρ. (Πέμ.)
1000-1300
- Αγώνες για (Μ-51, M-73, F-46, F-63)
Τόπος συναντήσεως
1300-1430
- Γεύμα
Τόπος συναντήσεως
1430-2000
- Αγώνες και τελικοί
Τόπος συναντήσεως
1500-1700
- Ζύγιση για Μ-55, M-78, F-49, F-68
Τόπος συναντήσεως
2000-2030
- Τελετή απονομής
Τόπος συναντήσεως
6 Απρίλη (Παρ.)
1000-1300
- Αγώνες (Μ-55, M-78, F-49, F-68)
Τόπος συναντήσεως
1300-1430
- Γεύμα
Τόπος συναντήσεως
1430-2000
- Αγώνες και Τελικοί
Τόπος συναντήσεως
1500-1700
- Ζύγιση για  Μ-45, M-63, F-42, F-55
Τόπος συναντήσεως
2000-2030
- Τελετή απονομής
Τόπος συναντήσεως
7 Απριλίου (Σάββατο)
1000-1300
- Αγώνες για (Μ-45, M-63, F-42, F-55)
Τόπος συναντήσεως
1300-1430
- Γεύμα
Τόπος συναντήσεως
1430-1900
- Αγώνες και Τελικοί
Τόπος συναντήσεως
1500-1700
- Ζύγιση για  Μ-48, M-68, F-44, F-59
Τόπος συναντήσεως
1900-1930
- Τελετή απονομής
Τόπος συναντήσεως
8 Απρ (Κυρ.)
1000-1300
- Αγώνες (Μ-48, M-68, F-44, F-59)
Τόπος συναντήσεως
1300-1430
- Γεύμα
Τόπος συναντήσεως
1430-1900
- Αγώνες και Τελικοί
Τόπος συναντήσεως
1900-1930
- Τελετή απονομής
Τόπος συναντήσεως
9 Απριλίου (Δευτέρα)
- Αναχώρηση

Σημείωση: Αυτό το πρόγραμμα είναι προσωρινό και μπορεί να αλλάξει.


  1. Για περισσότερες λεπτομέρειες, κάντε κλικ εδώ


COMMENTS

BLOGGER: 47
Loading...
Όνομα

Αθλητές,39,Διεθνή Πρωταθλήματα,92,Ελλάδα,408,Ελληνικό Πρωτάθλημα,51,Επιχορηγήσεις,12,Ιατρική στήλη - Διατροφή,52,Καλεντάρι,4,Κανονισμοί και Νομοθεσία,62,Νέα στον Κόσμο,163,Παρεμβάσεις,92,Προσεχώς,3,Προτεινόμενα,3,Σεμινάρια Ταεκβοντό,50,Συνεντεύξεις,8,Para-taekwondo,23,tkd itf - news,44,Video,28,
ltr
item
taekwondo greece group: 9th WTF World Junior Taekwondo Championships Egypt
9th WTF World Junior Taekwondo Championships Egypt
http://2.bp.blogspot.com/-6ItE41LPPqk/T3mil21cf-I/AAAAAAAABkc/vK1fLNnmnuE/s640/DSC06121.JPG
http://2.bp.blogspot.com/-6ItE41LPPqk/T3mil21cf-I/AAAAAAAABkc/vK1fLNnmnuE/s72-c/DSC06121.JPG
taekwondo greece group
http://www.tkdgr.eu/2012/04/9th-wtf-world-junior-taekwondo.html
http://www.tkdgr.eu/
http://www.tkdgr.eu/
http://www.tkdgr.eu/2012/04/9th-wtf-world-junior-taekwondo.html
true
6606764849100239568
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts Περισσότερα Περισσότερα Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS Περισσότερα RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy