Greece Open Taekowndo 2017 Αθήνα, Ελλάδα 17 με 19 Νοέμβρη 2017 G-1 Κατηγορία εκδήλωσης Ημέρα 1 - Κύπρος, Ελλάδα, Βραζιλία, Ιαπ...
Greece Open Taekowndo 2017
Αθήνα, Ελλάδα
17 με 19 Νοέμβρη 2017
G-1 Κατηγορία εκδήλωσης
Ημέρα 1 - Κύπρος, Ελλάδα, Βραζιλία, Ιαπωνία, Μολδαβία και το Ισραήλ ήταν οι χώρες που κέρδισαν χρυσό μετάλλιο στις κατηγορίες ανδρών/γυναικών στο Ελληνικό Open 2017, που ξεκίνησε Παρασκευή 17 Νοέμβρη στην Αθήνα.
Το χρυσό για την Ελλάδα κατέκτησε η αθλήτρια Τσαντούκλα Αποστολία του AC TKD KEUMGANG στην κατηγορία : Seniors Female A -49.
A -46 - Competitors: 9
1st 708 KOUTTOUKI, KYRIAKI N NICOLAOU TAEKWONDO CYP
2nd 839 MATSUI, YUNA TEAM MATSUI JPN 3rd 751 FOMICHEVA, SOFIA SCHOR 41 RUS
3rd 413 KOUTSOU, IOANNA AS DANAOS ORAIOKASTROU GRE
A -49 - Competitors: 9
1st 283 TSANTOUKLA, APOSTOLIA AC TKD KEUMGANG GRE
2nd 673 DARAGHMI, BANA JORDAN NATIONAL TEAM JOR
3rd 484 THEODOSA, CHRYSOULA ATHLETIC CLUB TAEKWONDO HWA GRE
3rd 235 THEODORIDOU, GEORGIA A.S.NEAS IONIAS ATTIKIS GRE
A -53 - Competitors: 14
1st 570 TANG SING, IRIS BRAZILIAN TEAM - GRECIA OPEN BRA
2nd 841 NAGANO, KIYOKO TEAM NAGANO JPN
3rd 307 TYROLOGOU, CHRISTIANNA AC VIRONA GRE
3rd 809 CHORBANOVA, NIKOL TAEKWONDO FITNESS BUL
Category: Seniors Male
A -54 - Competitors: 19
1st 840 MATSUI, RYUTA TEAM MATSUI JPN
2nd 901 VADIM, DIMITROV MOLDOVO NATIONAL TEAM MDA
3rd 254 RAPSOMANIKIS, DIONYSIOS AC GAIA GRE
3rd 349 BOUTIOS, SOTIRIOS AIANTAS A.C. GRE
A -58 - Competitors: 20
1st 902 STEPAN, DIMITROV MOLDOVO NATIONAL TEAM MDA
2nd 346 FAKINOS, ELEFTHERIOS AIANTAS A.C. GRE
3rd 638 FLECCA, ANTONIO G.S. VIGILI DEL FUOCO FIAMME RO ITA
3rd 312 SIMITSIS, GEORGIOS AC VIRONA GRE
A -63 - Competitors: 32
1st 661 REUBEN, BAR ISRAEL NATIONAL TEAM ISR
2nd 310 KALAITSIDIS, NIKOLAOS AC VIRONA GRE
3rd 662 HAIMOVITZ, GILI ISRAEL NATIONAL TEAM ISR
3rd 759 KONSTANTINIDIS, IORDANIS SG OSTALB GER
2nd 839 MATSUI, YUNA TEAM MATSUI JPN 3rd 751 FOMICHEVA, SOFIA SCHOR 41 RUS
3rd 413 KOUTSOU, IOANNA AS DANAOS ORAIOKASTROU GRE
A -49 - Competitors: 9
1st 283 TSANTOUKLA, APOSTOLIA AC TKD KEUMGANG GRE
2nd 673 DARAGHMI, BANA JORDAN NATIONAL TEAM JOR
3rd 484 THEODOSA, CHRYSOULA ATHLETIC CLUB TAEKWONDO HWA GRE
3rd 235 THEODORIDOU, GEORGIA A.S.NEAS IONIAS ATTIKIS GRE
A -53 - Competitors: 14
1st 570 TANG SING, IRIS BRAZILIAN TEAM - GRECIA OPEN BRA
2nd 841 NAGANO, KIYOKO TEAM NAGANO JPN
3rd 307 TYROLOGOU, CHRISTIANNA AC VIRONA GRE
3rd 809 CHORBANOVA, NIKOL TAEKWONDO FITNESS BUL
Category: Seniors Male
A -54 - Competitors: 19
1st 840 MATSUI, RYUTA TEAM MATSUI JPN
2nd 901 VADIM, DIMITROV MOLDOVO NATIONAL TEAM MDA
3rd 254 RAPSOMANIKIS, DIONYSIOS AC GAIA GRE
3rd 349 BOUTIOS, SOTIRIOS AIANTAS A.C. GRE
A -58 - Competitors: 20
1st 902 STEPAN, DIMITROV MOLDOVO NATIONAL TEAM MDA
2nd 346 FAKINOS, ELEFTHERIOS AIANTAS A.C. GRE
3rd 638 FLECCA, ANTONIO G.S. VIGILI DEL FUOCO FIAMME RO ITA
3rd 312 SIMITSIS, GEORGIOS AC VIRONA GRE
A -63 - Competitors: 32
1st 661 REUBEN, BAR ISRAEL NATIONAL TEAM ISR
2nd 310 KALAITSIDIS, NIKOLAOS AC VIRONA GRE
3rd 662 HAIMOVITZ, GILI ISRAEL NATIONAL TEAM ISR
3rd 759 KONSTANTINIDIS, IORDANIS SG OSTALB GER
Στις κατηγορίες Τζούνιορς και Καντέτ, οι Έλληνες αθλητές κυριάρχησαν αφού κατάφεραν να κερδίσουν τα 8 από τα 12 χρυσά μετάλλια.
Όλα τα αποτελέσματα της 1ης μέρας
Ημέρα 2η - Τα Χρυσά μετάλλια μοιράστηκαν 3 για την Ελλάδα 2 για την Ιορδανία και 1 για τις ΗΠΑ, Από τους Έλληνες αθλητές χρυσό πήραν οι Κωνσταντίνα Τζέλη (-57κ., ΣΟΑΤ), Ιωάννα Σταυρούλα Δεσύλλα (-62κ., Αίαντας Αγ. Δημητρίου) και Κωνσταντίνος Χαμαλίδης (-68κ., Φίλιππος Αλεξανδρείας), ασημένιο μετάλλιο κατέκτησε η Βασιλική Γραμματικοπούλου (Γαία Αλίμου) στα -62 κιλά, ενώ στο τρίτο σκαλοπάτι των νικητών ανέβηκαν οι Γαρυφαλλιά Σαρρή (Κόμπρα Ιλίου, -57κ.), Αναστασία Χριστίνα Δεληδημήτρη (Ολυμπιάδα, -67κ.), Κωνσταντίνος Αλεξάκης (Υψηλάντης, -74κ.), Νικόλαος Τζέλλος (Λεόντες Σαντορίνης, -80κ.) και Απόστολος Τεληκώστογλου (Μακεδονική Δύναμη Κοζάνης).
Χαμαλίδης Κώστας - Χρυσό (-68 κ) |
Ημέρα 2η - Τα Χρυσά μετάλλια μοιράστηκαν 3 για την Ελλάδα 2 για την Ιορδανία και 1 για τις ΗΠΑ, Από τους Έλληνες αθλητές χρυσό πήραν οι Κωνσταντίνα Τζέλη (-57κ., ΣΟΑΤ), Ιωάννα Σταυρούλα Δεσύλλα (-62κ., Αίαντας Αγ. Δημητρίου) και Κωνσταντίνος Χαμαλίδης (-68κ., Φίλιππος Αλεξανδρείας), ασημένιο μετάλλιο κατέκτησε η Βασιλική Γραμματικοπούλου (Γαία Αλίμου) στα -62 κιλά, ενώ στο τρίτο σκαλοπάτι των νικητών ανέβηκαν οι Γαρυφαλλιά Σαρρή (Κόμπρα Ιλίου, -57κ.), Αναστασία Χριστίνα Δεληδημήτρη (Ολυμπιάδα, -67κ.), Κωνσταντίνος Αλεξάκης (Υψηλάντης, -74κ.), Νικόλαος Τζέλλος (Λεόντες Σαντορίνης, -80κ.) και Απόστολος Τεληκώστογλου (Μακεδονική Δύναμη Κοζάνης).
Γυναίκες
1. Κωνσταντίνα Τζέλη (Ελλάδα)
2. Βαλέριγια Τρεμπουνσκίκι (Ρωσία)
3. Τατιάνα Τιμπαλάρι (Μολδαβία)
3. Γαρυφαλλιά Σαρρή (Ελλάδα)
-62 κιλά
1. Ιωάννα-Σταυρούλα Δεσύλλα (Ελλάδα)
2. Βασιλική Γραμματικοπούλου (Ελλάδα)
3. Λίτσια Μαρτιτζιάνι (Ιταλία)
3. Ρούσα Ναρί (Φινλανδία)
-67 κιλά
1. Πέιτζ Μακ Φέρσον (ΗΠΑ)
2. Τζουλιάνα Αλ-Σαντέγκ (Ιορδανία)
3. Άνα Τσιουτσίτου (Μολδαβία)
3. Αναστασία Χριστίνα Δεληδημήτρη (Ελλάδα)
2. Βαλέριγια Τρεμπουνσκίκι (Ρωσία)
3. Τατιάνα Τιμπαλάρι (Μολδαβία)
3. Γαρυφαλλιά Σαρρή (Ελλάδα)
-62 κιλά
1. Ιωάννα-Σταυρούλα Δεσύλλα (Ελλάδα)
2. Βασιλική Γραμματικοπούλου (Ελλάδα)
3. Λίτσια Μαρτιτζιάνι (Ιταλία)
3. Ρούσα Ναρί (Φινλανδία)
Ιωάννα Δεσύλλα - χρυσό |
-67 κιλά
1. Πέιτζ Μακ Φέρσον (ΗΠΑ)
2. Τζουλιάνα Αλ-Σαντέγκ (Ιορδανία)
3. Άνα Τσιουτσίτου (Μολδαβία)
3. Αναστασία Χριστίνα Δεληδημήτρη (Ελλάδα)
Άνδρες
-68 κιλά
1. Κωνσταντίνος Χαμαλίδης (Ελλάδα)
2. Μεχέτ Κανί Πολάν (Τουρκία)
3. Μίτκο Ντζορτζέφ (Βουλγαρία)
3. Ιλάν Μπραγκίνσκι (Ισραήλ)
-74 κιλά
1. Ανάς Αλαμπαρμπί (Ιορδανία)
2. Αχμάντ Αμπουγκαούς (Ιορδανία)
3. Κωνσταντίνος Αλεξάκης (Ελλάδα)
3. Ραμόν Ρουίζ Ντομενέκ (Ισπανία)
-80 κιλά
1. Σαλέχ Ελσαραμπατί (Ιορδανία)
2. Στίβεν Λόπες (ΗΠΑ)
3. Νικόλαος Τζέλλος (Ελλάδα)
3. Απόστολος Τεληκώστογλου (Ελλάδα)
1. Κωνσταντίνος Χαμαλίδης (Ελλάδα)
2. Μεχέτ Κανί Πολάν (Τουρκία)
3. Μίτκο Ντζορτζέφ (Βουλγαρία)
3. Ιλάν Μπραγκίνσκι (Ισραήλ)
-74 κιλά
1. Ανάς Αλαμπαρμπί (Ιορδανία)
2. Αχμάντ Αμπουγκαούς (Ιορδανία)
3. Κωνσταντίνος Αλεξάκης (Ελλάδα)
3. Ραμόν Ρουίζ Ντομενέκ (Ισπανία)
-80 κιλά
1. Σαλέχ Ελσαραμπατί (Ιορδανία)
2. Στίβεν Λόπες (ΗΠΑ)
3. Νικόλαος Τζέλλος (Ελλάδα)
3. Απόστολος Τεληκώστογλου (Ελλάδα)
Ημέρα 3η
Αθανάσιος Νικολαίδης |
Γρηγόριος Νικολαίδης |
ΓΥΝΑΙΚΕΣ
-73 κιλά
1. Σουντέ Μπουλούτ (Τουρκία)
2. Ευγενία Σαρρή (Ελλάδα)
3. Μαρία Μωϋσίδου (Ελλάδα)
3. Ασπασία Μούκα (Ελλάδα)
1. Σουντέ Μπουλούτ (Τουρκία)
2. Ευγενία Σαρρή (Ελλάδα)
3. Μαρία Μωϋσίδου (Ελλάδα)
3. Ασπασία Μούκα (Ελλάδα)
+73 κιλά
1. Μπελέν Μοράν Ρομέρο (Ισπανία)
2. Στεφανία Σανσόνε (Ιταλία)
ΑΝΔΡΕΣ
1. Μπελέν Μοράν Ρομέρο (Ισπανία)
2. Στεφανία Σανσόνε (Ιταλία)
ΑΝΔΡΕΣ
-87 κιλά
1. Γρηγόριος Νικολαίδης (Ελλάδα)
2. Χριστόφορος Καλλιφώνης (Ελλάδα)
3. Αράς Μοζντέχ Γιουμπαρί (Αυστραλία)
3. Ντίνκο Σεγκεντίν (Κροατία)
1. Γρηγόριος Νικολαίδης (Ελλάδα)
2. Χριστόφορος Καλλιφώνης (Ελλάδα)
3. Αράς Μοζντέχ Γιουμπαρί (Αυστραλία)
3. Ντίνκο Σεγκεντίν (Κροατία)
+87 κιλά
1. Αθανάσιος Νικολαίδης (Ελλάδα)
2. Χαμζά Κατάν (Ιορδανία)
3. Αθανάσιος Δημητρακόπουλος (Ελλάδα)
3. Μιχάλης Λάκης (Ελλάδα)
Όλα τα αποτελέσματα της 3ης μέρας
1. Αθανάσιος Νικολαίδης (Ελλάδα)
2. Χαμζά Κατάν (Ιορδανία)
3. Αθανάσιος Δημητρακόπουλος (Ελλάδα)
3. Μιχάλης Λάκης (Ελλάδα)
Όλα τα αποτελέσματα της 3ης μέρας
Σχόλια