3ος ο Γκόλτσιος στο RUSSIA OPEN 2015

Το χάλκινο μετάλλιο στην κατηγορία των +87 κιλών κατέκτησε ο Γκόλτσιος Κωνσταντίνος στο Russian open taekwondo 2015.  O Έλληνας πρωτα...

Το χάλκινο μετάλλιο στην κατηγορία των +87 κιλών κατέκτησε ο Γκόλτσιος Κωνσταντίνος στο Russian open taekwondo 2015. O Έλληνας πρωταθλητής αποκλείστηκε στον τρίτο του αγώνα χάνοντας στον χρυσό πόντο.

Επίσης στην δεύτερη θέση της κατηγορίας Ανδρών -58  ο  Έλληνας πρωταθλητής Φακίνος Ελευθέριος.

Τα Αποτελέσματα:

Ρωσία Open 2015
26 - 27 Σεπτέμβριος 2015
 Κατηγορία εκδήλωσης G-1
Μόσχα, Ρωσία

Η Ρωσία κυριάρχησε στο Open 2015,καθώς οι αθλητές της κατέκτησαν τους μισούς τίτλους της διοργάνωσης. Η Κροατία ακολούθησε   με συνολικά 2 χρυσά, ενώ η Ολλανδία, η Γερμανία, η Ιρλανδία, το Αζερμπαϊτζάν και η Βουλγαρία κέρδισαν από 1 χρυσό.