Αποτελέσματα: Taekwondo European Championships Under 21

Άθλημα

Taekwondo
Σελίδα
Πρωτάθλημα

 Taekwondo European Championships Under 21
facebook

Έτος

 2019
Live

Έναρξη

September 2019
Χώρα
   Sweden  
Λήξη

8 September 2019 
Πόλη
 Helsingborg

Αποτελέσματα: 4η Μέρα, Κυριακή:

 Male -87:vasileios gkikapeppas έχασε στον πρώτο αγώνα 1/29
                  antonios panopoulos  έχασε στον πρώτο αγώνα 14/18

Female -73:markella bakogeorgou  έχασε στον πρώτο αγώνα 1/23
                    afroditi ameridi έχασε στον πρώτο αγώνα 15/25

Female 73:sevasti gavriilidou έχασε στον πρώτο αγώνα 1/8
                   vaia styliani ntemogianni έχασε στον πρώτο αγώνα 1/21

Τα μετάλλια

Sub-21 Male (-87) Competitors: 22

Andrei Garbar UKR-2080 0.00 Ukraine National Team
Milos Pilipovic NOR-2031 0.00 Norway National Team
Hasan Can Lazoglu TUR-6186 0.00 Turkey National Team
Filip Dodevski MKD-1550 0.00 Republic of North Macedonia National Team


Sub-21 Male (87) Competitors: 13

Emre Kutalmis Atesli TUR-2990 0.00 Turkey National Team
Antonio Artal ESP-1730 0.00 Spain National Team
Muhammed Emin Acikgoz TUR-2031 0.00 Turkey National Team
Georgii Tandelov RUS-3077 0.00 Russia National Team


Sub-21 female (-73) Competitors: 15

Huri Korkut TUR-2015 0.00 Turkey National Team
Madina Gadzhieva RUS-6170 0.00 Russia National Team
Carlota Zanoni ESP-2688 0.00 Spain National Team
Nika Petanjek CRO-4255 0.00 Croatia National Team


Sub-21 female (73) Competitors: 14

Solène Avoulette FRA-2022 0.00 France National Team
Elena Blashchenitsa RUS-5871 0.00 Russia National Team
Laura Glasnovic CRO-2008 0.00 Croatia National Team
Tania CastiÑeira ESP-2188 0.00 Spain National Team



Αποτελέσματα: 3η Μέρα, Σάββατο:( Κάθε μέρα θα εμφανίζονται τα νέα αποτελέσματα)


Male -80:iosif choussein έχασε στον πρώτο αγώνα 1/29

Male -74:
stavros tsipounis κέρδισε στον πρώτο αγώνα 23/13 και έχασε στον δεύτερο                  20/0 (προημιτελικά).
                nikolaos angelos spyrellis έχασε στον πρώτο αγώνα 24/36

Female -67:
ilia grigoria kyriakidi έχασε στον πρώτο αγώνα 20/0
                   
maria koukoumelou κέρδισε στον πρώτο αγώνα 8/5 και έχασε στον                             δεύτερο 3/13(προημιτελικά).

Female -62:eleni vasileiadou έχασε στον πρώτο αγώνα 7/5

Τα μετάλλια

Sub-21 Male (-74) Competitors: 34

Kostiantyn Kostenevych UKR-1869 0.00 Ukraine National Team
Badr Achab BEL-1644 0.00 Belgium National Team
Jon Cintado ESP-2621 0.00 Spain National Team
Vladyslav Yerko UKR-1667 0.00 Ukraine National Team


Sub-21 Male (-80) Competitors: 21

Ivan Paulouski BLR-1692 0.00 Belarus National Team
Konstantin Bocherov RUS-6459 0.00 Russia National Team
Artur Baimatov RUS-3486 0.00 Russia National Team
Huseyin Kartal TUR-2032 0.00 Turkey National Team


Sub-21 female (-62) Competitors: 31

Petra Stolbova CZE-1562 0.00 Czech Republic National Team
Ikra Kayir TUR-2740 0.00 Turkey National Team
Mariia Labuzova UKR-2063 0.00 Ukraine National Team
Lucija Domic CRO-2440 0.00 Croatia National Team


Sub-21 female (-67) Competitors: 22

Margarita Blizniakova RUS-2011 0.00 Russia National Team
Ana Ciuchitu MDA-1598 0.00 Moldova National Team
Eliza Zbrzezna POL-1850 0.00 Poland National Team
Valeriia Mokeeva RUS-5067 0.00 Russia National Team



Αποτελέσματα: 2η Μέρα:( Κάθε μέρα θα εμφανίζονται τα νέα αποτελέσματα)


 Male -68:georgios mantzouranis  έχασε στον πρώτο αγώνα  14/31

 Male -63:vasileios tholiotis  κέρδισε τον πρώτο αγώνα 29/25, κέρδισε στον δεύτερο αγώνα 21/25 ,                     έχασε στον τρίτο αγώνα (προημιτελικά) 24/3 και κατέκτησε την 4η θέση.   
                 serafeim verelis έχασε στον πρώτο αγώνα  36/18

Female -57:faidra kalteki  κέρδισε τον πρώτο αγώνα 23/3  και έχασε στον δεύτερο 5/3
                   fani tzeli  έχασε στον πρώτο αγώνα  7/10

Female -53:christianna tyrologou  έχασε στον πρώτο αγώνα  11/16
                    maria tsante έχασε στον πρώτο αγώνα  19/16
                    kalliopi koutroumpi έχασε στον πρώτο αγώνα  22/4

Τα μετάλλια της 2ης μέρας

Sub-21 Male (-63) Competitors: 34

Ferhat Can Kavurat TUR-2230 0.00 Turkey National Team
David Nazaryan RUS-3582 0.00 Russia National Team
Imran Özkaya GER-1760 0.00 Germany National Team
Andrei Kanaev RUS-2221 0.00 Russia National Team


Sub-21 Male (-68) Competitors: 43

Sarmat Tcakoev RUS-2333 0.00 Russia National Team
Maxim Emelkin RUS-3175 0.00 Russia National Team
Hakan Recber TUR-2068 0.00 Turkey National Team
Nedzad Husic BIH-1522 0.00 Bosnia And Herzegovina National Team


Sub-21 female (-53) Competitors: 34

Alena Mironyuk RUS-5099 0.00 Russia National Team
Klara Kova? CRO-4027 0.00 Croatia National Team
Anastasia Puchko RUS-2401 0.00 Russia National Team
ViktoriyaSobko UKR-16720.00 Ukraine National Team


Sub-21 female (-57) Competitors: 30

Jolanta Tarvida LAT-1511 0.00 Latvia National Team
Yadviga Dmitrieva-bakhanskaya RUS-5100 0.00 Russia National Team
Kisaran Khallaeva RUS-5646 0.00 Russia National Team
Gulsum Gultekin TUR-7512 0.00 Turkey National Team


Αποτελέσματα: 1η Μέρα: 
 
Male -58: konstantinos bekoulis έχασε στον πρώτο αγώνα  8/20
                 georgios ioannou κέρδισε τον πρώτο αγώνα 28/21  και έχασε στον δεύτερο 15/9

Male -54:aristeidis koutsos κέρδισε τον πρώτο αγώνα 35/21 και έχασε στον δεύτερο 1/21
                 vasileios symeonidis κέρδισε τον πρώτο αγώνα 29/9 και έχασε στον δεύτερο 15/16

Female -49:marina kontou   κέρδισε τον πρώτο αγώνα 2/0 και έχασε στον δεύτερο 14/30
                   anthoula sinani έχασε στον πρώτο αγώνα  30/13

Female -46:chrysoula ioannidou  έχασε στον πρώτο αγώνα  39/5
                   evlampia pappa έχασε στον πρώτο αγώνα  24/14
                   nefeli despoina stamelou έχασε στον πρώτο αγώνα  9/2
                   maria fevga έχασε στον πρώτο αγώνα  18/10

Τα μετάλλια:

Sub-21 Male (-54) Competitors: 30

Dmitrii Shishko RUS-3585 0.00 Russia National Team
Daniel Ladzhev BUL-1694 0.00 Bulgaria National Team
Evgenii Musaev RUS-5164 0.00 Russia National Team
Vladimir Gritsenko RUS-2073 0.00 Russia National Team


Sub-21 Male (-58)Competitors: 41 

Georgii Gurtsiev RUS-3082 0.00 Russia National Team
Mahmut Kusku TUR-4632 0.00 Turkey National Team
Theo Lucien FRA-1931 0.00 France National Team
Tobias Hyttel DEN-1646 0.00 Denmark National Team

Sub-21 female (-46)Competitors: 27 

Larisa Medvedeva RUS-3137 0.00 Russia National Team
Fatma Keles TUR-1610 0.00 Turkey National Team
Paula Antunovic CRO-1928 0.00 Croatia National Team
Valeriia Gurchenko RUS-2447 0.00 Russia National Team


Sub-21 female (-49)Competitors: 32

Adriana Cerezo ESP-2593 0.00 Spain National Team
Havva Nur Coban TUR-1909 0.00 Turkey National Team
Tiavo Randrianisa FRA-1680 0.00 France National Team
Abishag Semberg ISR-1656 0.00 Israel National Team


Η Εθνική Ομάδα

Συνολικά 31 αθλητές και αθλήτριες θα εκπροσωπήσουν τα ελληνικά χρώματα, με τους 14 εξ αυτών να έχουν πάρει την πρόκριση από το αντίστοιχο πανελλήνιο πρωτάθλημα του 2018. Πρόκειται για τους Βασίλη Συμεωνίδη (-54κ.), Γεώργιο Ιωάννου (-58κ.), Βασίλειο Θολιώτη (-63κ.), Γεώργιο Μαντζουράνη (-68κ.), Σταύρο Τσιπούνη (-74κ.), Αντώνιο Πανόπουλο (-87κ.), Μαρία Φεύγα (-46κ.), Ανθούλα Σινάνη (-49κ.), Χριστιάννα Τυρολόγου (-53κ.), Φανή Τζέλη (-57κ.), Ελένη Βασιλειάδου (-62κ.), Μαρία Κουκουμέλου (-67κ.), Αφροδίτη Αμερίδη (-73κ.) και Σεβαστή Γαβριηλίδου (+73κ.).

Στην αποστολή μετέχουν επίσης οι Αριστείδης Κουτσός (-54κ.), Κωνστατίνος Μπεκούλης (-58κ.), Σεραφείμ Βερελής (-63κ.), Νικόλαος Άγγελος Σπυρέλλης (-74κ.), Ιωσήφ Χουσείν Λάλας (-80κ.), Βασίλειος Γκικαπέππας (-87κ.), Νεφέλη Δέσποινα Σταμέλου (-46κ.), Μαρίνα Κόντου (-49κ.), Μαρία Τσαντέ (-53κ.), Χριστίνα Παππά (-57κ.), Φαίδρα Καλτέκη (-57κ.), Ηλια Γρηγορία Κυριακίδη (-67κ.), Μαρκέλλα Μπακογεώργου (-73κ.), Βάια Ντεμογιάννη (+73κ.), Χρυσούλα Ιωαννίδου (-46κ.), Ευλαμπία Παππά (-46κ.) και Καλλιόπη Κουτρουμπή (-53κ.). Οι τρεις τελευταίες αθλήτριες πήραν την πρόκριση από τα Multi Games.

Προπονητές-συνοδοί της ελληνικής αποστολής είναι οι Ιωακείμ Πεχλιβάνης, Τζένη Σκεπετάρη και Κώστας Αντωνακόπουλο. Αρχηγός αποστολής είναι η Ρούλα Χαλβατσιώτη.


ORGANIZER Tian Dao Taekwon Institut Jönköpingsgatan 39 b, 252 50 Helsingborg ☏ 0046708150631 ✉︎ U21EC2019@gmail.com

VENUE (registration, meetings, weight-in) Helsingborg Arena Mellersta Stenbocksgatan 14, 254 37 Helsingborg 3P34+57 Helsingborg

COMPETITION DATES & SCHEDULE 5 – 8 September 2019
5 September: Male – 54 kg and – 58 kg | Female – 46 kg and – 49 kg 
6 September: Male – 63 kg and – 68 kg | Female – 53 kg and – 57 kg 
7 September: Male – 74 kg and – 80 kg | Female – 62 kg and – 67 kg 
8 September: Male – 87 kg and + 87 kg | Female – 73 kg and + 73 kg
                              

ΣΧΟΛΙΑ

BLOGGER
Όνομα

Αθλητές,66,Αποτελέσματα Αγώνων,20,Απόψεις,41,Διεθνές Πρωτάθλημα,249,Ελλάδα,579,Ελληνικό Πρωτάθλημα,101,Επιχορηγήσεις,13,Ιατρική στήλη - Διατροφή,64,Καλεντάρι,2,Κανονισμοί και Νομοθεσία,81,Νέα στον Κόσμο,314,Παρεμβάσεις,95,Προσεχώς,9,Σεμινάρια Ταεκβοντό,59,Para-taekwondo,26,tkd itf - news,61,Video,55,
ltr
item
taekwondo greece group: Αποτελέσματα: Taekwondo European Championships Under 21
Αποτελέσματα: Taekwondo European Championships Under 21
https://1.bp.blogspot.com/-y3Q7uwf8b6A/XQnV4YGcxDI/AAAAAAAAQIM/jJ6wSW416LYbz_ZBRkEGIYpAwWzvUKJ7ACLcBGAs/s640/helsi1.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-y3Q7uwf8b6A/XQnV4YGcxDI/AAAAAAAAQIM/jJ6wSW416LYbz_ZBRkEGIYpAwWzvUKJ7ACLcBGAs/s72-c/helsi1.jpg
taekwondo greece group
https://www.tkdgr.eu/2019/06/taekwondo-european-championships-under.html
https://www.tkdgr.eu/
https://www.tkdgr.eu/
https://www.tkdgr.eu/2019/06/taekwondo-european-championships-under.html
true
6606764849100239568
UTF-8
Loaded All Posts ΔΕΝ ΒΡΕΘΗΚΕ ΠΡΟΒΟΛΗ ΟΛΩΝ Περισσότερα Reply Cancel reply Διαγραφή By Home ΣΕΛΙΔΕΣ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ Προβολή Όλων Προτεινόμενα ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΑΡΧΕΙΟ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΟΛΕΣ ΟΙ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ Not found any post match with your request Back Home Κυριακή Δευτέρα Τρίτη Τετάρτη Πέμπτη Παρασκευή Σάββατο Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat Ιανουάριος Φερβουάριος Μάρτιος Απρίλιος Μάϊος Ιούνιος Ιούλιος Αύγουστος Σεπτέμβριος Οκτώβριος Νοέμβριος Δεκέμβριος Jan Feb Mar Apr Μάϊος Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS PREMIUM CONTENT IS LOCKED STEP 1: Share. STEP 2: Click the link you shared to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy