Τα αποτελέσματα στο WTE European Taekwondo Championships 2018

WTE European Championships Kazan 2018 Ρωσία, από 10 έως 13 Μαΐου 2018 - Όλα τα αποτελέσματα.  4η μέρα Κυριακή 13-5-2018 Τα χρυσ...

WTE European Championships Kazan 2018

Ρωσία, από 10 έως 13 Μαΐου 2018 - Όλα τα αποτελέσματα. 

4η μέρα Κυριακή 13-5-2018

Τα χρυσά της ημέρας: Αζερμπαϊτζάν, Τουρκία, Ρωσία και Πολωνία 

Κατηγορία 87 ανδρών, ο Νικολαϊδης πέρασε νικηφόρα τον πρώτο αγώνα κερδίζοντας τον αθλητή της Σερβίας Danilo Vukelic. Στον δεύτερο αγώνα έχασε από τον αθλητή του Αζερμπαϊτζάν Radik Isaev.Μεταξύ των 15 αθλητών της κατηγορίας κατέλαβε την 4η θέση.
  1. Radik Isaev Aze 
  2. Roman Kuznetsov Rus 
  3. Oleg Kuznetcov Rus 
  4. Yury Kirichenko Rus
Κατηγορία γυναικών - 73, δεύτερος γύρος και πρώτος αγώνας για την Ευγενία Σαρρή, δεν κατάφερε να κερδίσει την αθλήτρια της Κροατίας Iva Rados και αποκλείστηκε στα προκριματικά. Κατέλαβε την 10η θέση στην κατηγορία της.
  1. Nafia Kus TUR-1567 24.00 Taekwondo Federation of Turkey
  2. Arina Zhivotkova RUS-2014 14.64 Russian Taekwondo Union
  3. Cecilia Castro ESP-1678 8.64 Federación Española de Taekwondo
  4. Iva Rados CRO-1515 8.64 Croatian Taekwondo Federation
Κατηγορία ανδρών - 87, δεύτερος γύρος και πρώτος αγώνας για τον Χριστόφορο Καλιφώνη, κέρδισε τον αθλητή της Γαλλίας M'bar N'diaye και προχώρησε στον τρίτο γύρο όπου και έχασε από τον αθλητή της Σλοβενίας Ivan Trajkovic, τερμάτισε στην 6η θέση.
  1. Vladislav Larin RUS-1837 24.00 Russian Taekwondo Union
  2. Daniel Ros ESP-1568 14.64 Federación Española de Taekwondo
  3. Alexander Bachmann GER-1661 8.64 German Taekwondo Federation
  4. Ivan Trajkovic SLO-1505 8.64 Slovenian Taekwondo Association
Κατηγορία γυναικών 73
  1. Aleksandra Kowalczuk POL-1530 24.00 Polski Zwiazek Taekwondo
  2. Bianca Walkden GBR-1501 14.64 British Taekwondo
  3. Olga Ivanova RUS-1507 8.64 Russian Taekwondo Union
  4. Sude Bulut TUR-1859 8.64 Taekwondo Federation of Turkey

3η μέρα Σάββατο 12 -5- 2018

Τα μετάλλια: Η Κροατία, η Ρωσία, η Μ. Βρετανία και η Τουρκία μοιράστηκαν τα 4 χρυσά μετάλλια της 3η μέρας του πρωταθλήματος.

Οι Αθλητές μας δεν κατάφεραν να περάσουν τα προκριματικά.
  • Στην κατηγορία -74 ανδρών ο Γιώργος Ροδίτης πέρασε τον πρώτο αγώνα και έχασε στον δεύτερο αγώνα από τον αθλητή της Κροατίας Marko Mutak.
  • Στην κατηγορία -62 γυναικών η Βασιλική Γραμματικοπούλου κέρδισε τον πρώτο της αγώνα αλλά έχασε στον δεύτερο αγώνα από την Γαλλίδα Magda Wiet.
  • Στην κατηγορία -80 ανδρών ο Αποστόλης Τεληκοστόγλου κέρδισε τον πρώτο αγώνα και έχασε στον δεύτερο από τον Βρετανό Damon Sansum.
  • Στην κατηγορία -67 γυναικών η Αθανασία Μιστσοπούλου έχασε στον πρώτο αγώνα από την αθλήτρια του Αζερμπαϊτζάν Farida Azizova.
Senior Men -74 12 May 2018

  • GOLD Toni KANAET CRO-1521 
  • SILVER Muhammed YILDIZ TUR-1932 
  • BRONZE Peter LONGOBARDI GBR-3465 
  • BRONZE Piero MARIC CRO-1810 
Senior Men -80 12 May 2018

  • GOLD Maksim KHRAMTCOV RUS-3445 
  • SILVER Aaron COOK MDA-1616 
  • BRONZE Milad BEIGI AZE-1960 
  • BRONZE Richard Andre ORDEMANN NOR-1620 
Senior Women -62 12 May 2018

  • GOLD Irem YAMAN TUR-1988 
  • SILVER Marta CALVO ESP-1584 
  • BRONZE Rabia BACHMANN GER-1514 
  • BRONZE Kristina BEROS CRO-1780 
Senior Women -67 12 May 2018

  • GOLD Lauren WILLIAMS GBR-1901 
  • SILVER Nur TATAR TUR-1545 
  • BRONZE Polina KHAN RUS-2725 
  • BRONZE Daniela ROTOLO ITA-1847


Η κλήρωση..

2η μέρα Παρασκευή 11-5-2018

Τα χρυσά μετάλλια: Δύο για την Αγγλία, ένα για την Ρωσία και ένα για την Κροατία

Οι Έλληνες αθλητές δεν κατάφεραν να περάσουν τα Προκριματικά.
  • Στον δεύτερο αγώνα στην κατηγορία γυναικών -57 κιλά η Κωνσταντίνα Τζέλη αντιμετώπισε την την Jade Jone και δυστυχώς δεν κατάφερε να περάσει - κατέλαβε την 15η θέση.
  • Στην κατηγορία -68, στον πρώτο αγώνα αποκλείστηκε ο Κώστας Χαμαλίδης από τον αθλητή της Λιθουανίας Edgaras Abromavicius - κατέλαβε την 15η θέση. 
  • Στην κατηγορία -63 ο Πετρόπουλος πέρασε νικηφόρα τον πρώτο αγώνα, έχασε στον δεύτερο από τον αθλητή της Κροατίας Lovre Brecic.-κατέλαβε την 8η θέση.
  • Στην κατηγορία των γυναικών -53 η Χριστιάνα Τυρολόγου κέρδισε στον δεύτερο αγώνα την αθλήτρια της Κροατίας Tanja Rastovic, έχασε στον τρίτο αγώνα από την Ρωσίδα Tatiana Kudashova- κατέλαβε την 4η θέση στην κατηγορία της.

Men -63 11 May
  • GOLD Lovre BRECIC CRO-1524 
  • SILVER Hakan RECBER TUR-2068 
  • BRONZE Bradly SINDEN GBR-1554 
  • BRONZE Deni ANDRUN CRO-1640 
Senior Men -68 
  • GOLD Christian MCNEISH GBR-1900 
  • SILVER Sarmat TCAKOEV RUS-2333 
  • BRONZE Karol ROBAK POL-1529
  • BRONZE Viacheslav MININ RUS-1996 
Senior Women -53 11 May 2018 
  • GOLD Tatiana KUDASHOVA RUS-2027 
  • SILVER Inese TARVIDA LAT-1506 
  • BRONZE Tijana BOGDANOVIC SRB-1536 
  • BRONZE Madeline FOLGMANN GER-1697
 Senior Women -57 11 May 2018 
  • GOLD Jade JONES GBR-1502 
  • SILVER Hatice Kubra ILGUN TUR-1551 
  • BRONZE Marija STETIC CRO-1676 
  • BRONZE Patrycja ADAMKIEWICZ POL-1531 

1η μέρα Πέμπτη 10 - 5 - 2018

Η Ισπανία, η Ρωσία, η Τουρκία και η Κροατία μοιράστηκαν τα 4 χρυσά μετάλλια της πρώτης μέρας
του πρωταθλήματος.

Έλληνες Αθλητές
  • Senior Male (-54) μεταξύ 20 αθλητών την 7η θέση κατέλαβε ο Dionysios Rapsomanikis 
  • Senior Male (-58) με 26 αθλητές την 10η θέση κατέλαβε ο Eleftherios Fakinos 
  • female (-46) ανάμεσα σε 19 αθλήτριες την 10η θέση πήρε η Varvara Apoikou 
  • female (-49) σε σύνολο 18 αθλητριών την 11η θέση κατέλαβε η Vasiliki Antoniou 

Senior Men -54
GOLD Adrian VICENTE ESP-2994 Spain 
SILVER Magomed GAGIEV RUS-5886 Russia 
BRONZE Deniz DAGDELEN TUR-1844 Turkey 
BRONZE Vito DELL'AQUILA ITA-2116 Italy

Senior Men -58  
GOLD Mikhail ARTAMONOV RUS-1814 Russia 
SILVER Jesus TORTOSA ESP-1652 Spain 
BRONZE Valeriy SHIMANOV RUS-5027 Russia 
BRONZE Stepan DIMITROV MDA-1512 Moldova

Senior Women -46  
GOLD Rukiye YILDIRIM TUR-1537 Turkey 
SILVER Dina POURYOUNES NED-1864 Moldova 
BRONZE Jordyn SMITH GBR-1602 United Kingdom 
BRONZE Iryna ROMOLDANOVA UKR-1532 Ukraine


Senior Women -49 
GOLD Kristina TOMIC CRO-1637 Croatia 
SILVER Natalia ANTIPENKO RUS-4309 Russia 
BRONZE Patimat ABAKAROVA AZE-1634 Azerbaijan 
BRONZE Yasmina AZIEZ FRA-1507 France

                                                                           
*Κάθε μέρα θα ανανεώνονται τα αποτελέσματα.

ΣΧΟΛΙΑ

BLOGGER: 1
Loading...
Όνομα

Αθλητές,51,Διεθνές Πρωτάθλημα,173,Ελλάδα,524,Ελληνικό Πρωτάθλημα,74,Επιχορηγήσεις,12,Ιατρική στήλη - Διατροφή,60,Καλεντάρι,2,Κανονισμοί και Νομοθεσία,66,Νέα στον Κόσμο,284,Παρεμβάσεις,94,Προσεχώς,4,Προτεινόμενα,3,Σεμινάρια Ταεκβοντό,60,Συνεντεύξεις,8,Para-taekwondo,23,tkd itf - news,52,Video,44,
ltr
item
taekwondo greece group: Τα αποτελέσματα στο WTE European Taekwondo Championships 2018
Τα αποτελέσματα στο WTE European Taekwondo Championships 2018
https://4.bp.blogspot.com/-TQ9NZ1Ekp8o/WvhaQ05eOqI/AAAAAAAAOyE/fU7k8y6MWccEVD1IRPR-sxqFJX2pd_McQCLcBGAs/s640/0-1_preview4.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-TQ9NZ1Ekp8o/WvhaQ05eOqI/AAAAAAAAOyE/fU7k8y6MWccEVD1IRPR-sxqFJX2pd_McQCLcBGAs/s72-c/0-1_preview4.jpg
taekwondo greece group
https://www.tkdgr.eu/2018/05/wte-european-taekwondo-championships.html
https://www.tkdgr.eu/
https://www.tkdgr.eu/
https://www.tkdgr.eu/2018/05/wte-european-taekwondo-championships.html
true
6606764849100239568
UTF-8
Loaded All Posts ΔΕΝ ΒΡΕΘΗΚΕ ΠΡΟΒΟΛΗ Περισσότερα Reply Cancel reply Διαγραφή By Home ΣΕΛΙΔΕΣ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ Προβολή Όλων Προτεινόμενα ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΑΡΧΕΙΟ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΟΛΕΣ ΟΙ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ Not found any post match with your request Back Home Κυριακή Δευτέρα Τρίτη Τετάρτη Πέμπτη Παρασκευή Σάββατο Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat Ιανουάριος Φερβουάριος Μάρτιος Απρίλιος Μάϊος Ιούνιος Ιούλιος Αύγουστος Σεπτέμβριος Οκτώβριος Νοέμβριος Δεκέμβριος Jan Feb Mar Apr Μάϊος Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS PREMIUM CONTENT IS LOCKED STEP 1: Share. STEP 2: Click the link you shared to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy