WTE European Championships Kazan 2018 Ρωσία, από 10 έως 13 Μαΐου 2018 - Όλα τα αποτελέσματα.  4η μέρα Κυριακή 13-5-2018 Τα χρυσ...

WTE European Championships Kazan 2018

Ρωσία, από 10 έως 13 Μαΐου 2018 - Όλα τα αποτελέσματα.

4η μέρα Κυριακή 13-5-2018

Τα χρυσά της ημέρας: Αζερμπαϊτζάν, Τουρκία, Ρωσία και Πολωνία

Κατηγορία 87 ανδρών, ο Νικολαϊδης πέρασε νικηφόρα τον πρώτο αγώνα κερδίζοντας τον αθλητή της Σερβίας Danilo Vukelic. Στον δεύτερο αγώνα έχασε από τον αθλητή του Αζερμπαϊτζάν Radik Isaev.
  1. Radik Isaev Aze
  2. Roman Kuznetsov Rus
  3. Oleg Kuznetcov Rus
  4. Yury Kirichenko Rus
Κατηγορία γυναικών - 73, δεύτερος γύρος και πρώτος αγώνας για την Ευγενία Σαρρή, δεν κατάφερε να κερδίσει την αθλήτρια της Κροατίας Iva Rados και αποκλείστηκε στα προκριματικά. Κατέλαβε την 10η θέση στην κατηγορία της.
  1. Nafia Kus TUR-1567 24.00 Taekwondo Federation of Turkey
  2. Arina Zhivotkova RUS-2014 14.64 Russian Taekwondo Union
  3. Cecilia Castro ESP-1678 8.64 Federación Española de Taekwondo
  4. Iva Rados CRO-1515 8.64 Croatian Taekwondo Federation
Κατηγορία ανδρών - 87, δεύτερος γύρος και πρώτος αγώνας για τον Χριστόφορο Καλιφώνη, κέρδισε τον αθλητή της Γαλλίας M'bar N'diaye και προχώρησε στον τρίτο γύρο όπου και έχασε από τον αθλητή της Σλοβενίας Ivan Trajkovic, τερμάτισε στην 6η θέση.

3η μέρα Σάββατο 12 -5- 2018

Τα μετάλλια: Η Κροατία, η Ρωσία, η Μ. Βρετανία και η Τουρκία μοιράστηκαν τα 4 χρυσά μετάλλια της 3η μέρας του πρωταθλήματος.

Οι Αθλητές μας δεν κατάφεραν να περάσουν τα προκριματικά.
  • Στην κατηγορία -74 ανδρών ο Γιώργος Ροδίτης πέρασε τον πρώτο αγώνα και έχασε στον δεύτερο αγώνα από τον αθλητή της Κροατίας Marko Mutak.
  • Στην κατηγορία -62 γυναικών η Βασιλική Γραμματικοπούλου κέρδισε τον πρώτο της αγώνα αλλά έχασε στον δεύτερο αγώνα από την Γαλλίδα Magda Wiet.
  • Στην κατηγορία -80 ανδρών ο Αποστόλης Τεληκοστόγλου κέρδισε τον πρώτο αγώνα και έχασε στον δεύτερο από τον Βρετανό Damon Sansum.
  • Στην κατηγορία -67 γυναικών η Αθανασία Μιστσοπούλου έχασε στον πρώτο αγώνα από την αθλήτρια του Αζερμπαϊτζάν Farida Azizova.

2η μέρα Παρασκευή 11-5-2018

Τα χρυσά μετάλλια: Δύο για την Αγγλία, ένα για την Ρωσία και ένα για την Κροατία

Οι Έλληνες αθλητές δεν κατάφεραν να περάσουν τα Προκριματικά.
  • Στον δεύτερο αγώνα στην κατηγορία γυναικών -57 κιλά η Κωνσταντίνα Τζέλη αντιμετώπισε την την Jade Jone και δυστυχώς δεν κατάφερε να περάσει - κατέλαβε την 15η θέση.
  • Στην κατηγορία -68, στον πρώτο αγώνα αποκλείστηκε ο Κώστας Χαμαλίδης από τον αθλητή της Λιθουανίας Edgaras Abromavicius - κατέλαβε την 15η θέση.
  • Στην κατηγορία -63 ο Πετρόπουλος πέρασε νικηφόρα τον πρώτο αγώνα, έχασε στον δεύτερο από τον αθλητή της Κροατίας Lovre Brecic.-κατέλαβε την 8η θέση.
  • Στην κατηγορία των γυναικών -53 η Χριστιάνα Τυρολόγου κέρδισε στον δεύτερο αγώνα την αθλήτρια της Κροατίας Tanja Rastovic, έχασε στον τρίτο αγώνα από την Ρωσίδα Tatiana Kudashova- κατέλαβε την 4η θέση στην κατηγορία της.

1η μέρα Πέμπτη 10 - 5 - 2018

Η Ισπανία, η Ρωσία, η Τουρκία και η Κροατία μοιράστηκαν τα 4 χρυσά μετάλλια της πρώτης μέρας