Δελτίο Τύπου Α.Σ.ΑΙΓΑΙΑΣ ΠΑΡΟΥ Η Βουλγαρική Ομοσπονδία Ταεκβοντο διοργάνωσε με επιτυχία το SOFIA OPEN INTERNATIONAL TOURNAMENT...
Δελτίο Τύπου Α.Σ.ΑΙΓΑΙΑΣ ΠΑΡΟΥ
Η Βουλγαρική Ομοσπονδία Ταεκβοντο διοργάνωσε με επιτυχία το SOFIA OPEN INTERNATIONAL TOURNAMENT TAEKWONDO στην Σόφια στο στάδιο ‘’Festivalna’’Sports hall το Σαββατοκύριακο 21 & 22 Μάρτιου 2014.
Οι κατηγορίες που διεξήχθησαν ήταν Παίδων-Κορασίδων ,Έφηβων-Νεανίδων & Ανδρών-Γυναικών και κάτοχοι(8 κουπ και άνω) . Μεγάλο ενδιαφέρον και συμμετοχή είχε το πρωτάθλημα αφού έλαβαν μέρος 1000 αθλητές-τριες από 20 διάφορα κράτη της γειτονικής χώρας.
![](http://1.bp.blogspot.com/-Zg-95-kJK14/VS_ZOo0mGDI/AAAAAAAAIPA/_cxElSKKTXQ/s1600-rw/11156784_10204671802087306_409701213_n.jpg)
Με πρωτοβουλία του προπονητού κο. Μουγκό Λάμπρο η. αποστολής της ομάδας με 50 αθλητές – τριες από Αθήνα, Πάρο, Μύκονο, Τήνο ταξίδεψαν για την Σόφια.
Το Δ.Σ. του Συλλόγου συγχαίρει τον προπονητή και τους αθλητές – τριες του Αθλητικού Συλλόγου ταεκβοντο Αιγαιας Πάρου που εκπροσώπησε για μια ακόμα φορά το νησί μας την Πάρο στο διεθνές πρωτάθλημα Ταεκβοντο της Σόφιας στην Βουλγαρία.
Σχόλια