Τα μετάλλια στο WORLD TAEKWONDO CHAMPIONSHIPS 2017

Αυτή η ανάρτηση θα ανανεώνεται στο τέλος κάθε αγωνιστικής ημέρας. Επίσης θα υπάρχει και το βίντεο με τους ημιτελικούς και τους τελικο...

Αυτή η ανάρτηση θα ανανεώνεται στο τέλος κάθε αγωνιστικής ημέρας. Επίσης θα υπάρχει και το βίντεο με τους ημιτελικούς και τους τελικούς.

W-57kg, W-62kg, M-63kg, M-80kg

Κίνα, Αζερμπαϊτζάν,Ακτή Ελεφαντοστού, και Κορέα είναι οι νικητές στους τελικούς της τελευταίας μέρας του πρωταθλήματος.

W-73kg, M-87kg, M+87kg

Η Νιγηρία κέρδισε το πρώτο της χρυσό μετάλλιο στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Ταεκβοντό, χάρη στην εξαιρετική απόδοση του Abdoul Issoufou’s στην κατηγορία +87 kg των Ανδρών. Η Γερμανία άρπαξε το πρώτο της χρυσό τίτλο με τη νίκη του Alexander Bachmann’s στην κατηγορία -87 kg των ανδρών, ενώ η Σερβία πήρε το δεύτερο χρυσό με την Μίλιτσα Μάντιτς στην κατηγορία -73 kg γυναικών. Η Μεγάλη Βρετανία, η Κορέα και η Ρωσία κέρδισαν τα αργυρά, ενώ Μεξικό, Ολλανδία, Γκαμπόν, Ρωσία, Σλοβενία ​​και Κορέα κέρδισαν το χάλκινο.

W-53kg, W+73kg, M-58kg

Μια ανεπανάληπτη Κορέα στο Muju 2017, την 5η μέρα κέρδισε το 4ο χρυσό μετάλλιο και οδηγεί την κούρσα των μεταλλίων. Η Τουρκία κέρδισε το δεύτερο χρυσό τίτλο και η Μεγάλη Βρετανία ανέβηκε στην κορυφή του βάθρου για πρώτη φορά. Η Ρωσία ήταν κοντά στη δόξα, αλλά τελικά συμβιβάστηκε με 2 αργυρά μετάλλια .