6th European Taekwondo Championships Under 21

Ξεκινάει την Πέμπτη 19 Νοεμβρίου το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Νέων ( έως 21 ) το οποίο θα διεξαχθεί στο Βουκουρέστι για 4 μέρες, έως και την Κ...


Ξεκινάει την Πέμπτη 19 Νοεμβρίου το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Νέων ( έως 21 ) το οποίο θα διεξαχθεί στο Βουκουρέστι για 4 μέρες, έως και την Κυριακή 22 Νοεμβρίου. Κάθε μέρα θα πραγματοποιούνται οι αγώνες τεσσάρων κατηγοριών, δύο ανδρών και δύο γυναικών, με ώρα έναρξης την 09.00.


Παρακάτω μπορείτε να δείτε ξεχωριστά το πρόγραμμα για την κάθε μέρα, τους Έλληνες αθλητές που αγωνίζονται, καθώς και τους πρώτους αθλητές της κάθε κατηγορίας σύμφωνα με την κατάταξη της WTF.

Το greece group εύχεται στην Ελληνική Εθνική Ομάδα «καλό αγώνα»
Η ώρα στο Βουκουρέστι


Ημέρα 1 - 19 Νοεμβρίου 

COMPETITION  Male: -54Kg, -58Kg / Female: -46Kg, -49Kg

Αποτελέσματα: Ο Παναγιώτης Χάγιας έφτασε στα ημιτελικά της διοργάνωσης και έτσι την πρώτη μέρα μπορούμε να χαρούμε  το πρώτο χάλκινο  μετάλλιο για την Ελλάδα.

19/11/2015 at 15:11Semifinal121Chagias, Panagiotis-Artamonov, Mikhail1-13Points Gap
Senior, Male-A -54 kg
                         



-54Kg
1 Tortosa Cabrera, Jesus, ESP

2 Artamonov, Mikhail, RUS

3 Binev, Kaloyan, BUL

3 Chagias, Panagiotis, GRE



-46Kg
1 Kouttouki, Kyriaki, CYP

2 Danshina, Oleksandra, UKR

3 Federici, Giuliana, GER

3 Akalin, Ruhat, TUR



-58Kg 
1 Iskakov, Zhanat, RUS

2 Bensaleh, Salaheddine, BEL

3 Aliu, Egers, ALB

3 Serbanescu, Edi, ISR



-49Kg
1 Gueler Nur, Sueheda, GER

2 Kustova, Iuliia, RUS

3 Dosucukur, Zehra, TUR

3 Damnjanovic, Sara, SRB




Οι Έλληνες αθλητές: Παναγιώτης Χάγιας (ΑΓΣ Βύρωνα, -54κ.)  /  Παύλος Λιότσος (ΑΣ Άλμπατρος, -58κ.) / Παναγιώτα Τσιάπα (ΑΣ WTF Ιωαννίνων, -46κ.) / Αναστασία Καρασπήλιου (ΑΣΓ Αστραπή Πατρών, -49κ.

Οι πρώτοι στην κατάταξη: Tortosa Cabrera, Jesus ESP National Team Spain ESP / Bensaleh, Salaheddine BEL National Team Belgium / Kouttouki, Kyriaki CYP National Team Cyprus / Nicoli, Erica ITA National Team Italy


Ημέρα 2 - 20 Νοεμβρίου 

COMPETITION  Male: -63Kg, -68Kg / Female: -53Kg, -57Kg

Αποτελέσματα:  H ΓΑΛΑΖΟΥΛΑ Αναστασία πέρασε με επιτυχία την πρόκριση αλλά   έχασε στον προημιτελικό αγώνα απο την αθλήτρια της Τουρκίας, χάθηκε έτσι η ευκαιρία  για μια θέση στα μετάλλια. Οι υπόλοιποι τρείς αθλητές μας δεν κατάφεραν να περάσουν την δοκιμασία των προκριματικών αγώνων.


20/11/2015 at 16:48Quarter final329Galazoula, Anastasia Irida-Altunel, Durdane2-15Points Gap
Senior, Female-A -57 kgGRENational Team GreeceTURNational Team Turkey
20/11/2015 at 11:32Preliminary310Tsokanos, Alexios-Crescenzi, Simone5-17Points Gap
Senior, Male-A -63 kgGRENational Team GreeceITANational Team Italy
20/11/2015 at 12:37Preliminary315Tsantoukla, Apostolia-Nagy, Nikolett0-7On points
Senior, Female-A -53 kgGRENational Team GreeceHUNNational Team Hungary

20/11/2015 at 14:58Preliminary218Konstantinos, Chamalidis-Klemas, Aurimas2-4On points
Senior, Male-A -68 kgGRENational Team GreeceLTUNational Team Lithuania




-63Kg
1. Ketbi, Si MohamedNational Team Belgium
2.Altunel, Durdane National Team Russia



-53Kg
1.Kudashova, TatianaNational Team Russia
2.Mihaila, Malina Mariana National Team Romania



-68Kg

1.Khramtcov, Maksim National Team Russia
2.Robak, Karol National Team Poland



-57Kg
1.Altunel, Durdane National Team Turkey
2.Celin, Lauryguan National Team France

09:00 – 13:00 Preliminaries / 13:00 – 14:30 Lunch Break / 15:30 – 18:30 Preliminaries & Semi-Finals NSH / 18:30 – 20:30 Finals & Awarding Ceremony

Οι Έλληνες αθλητές: Αλέξιος Τσοκανος (ΑΣ Έκρηξη Πατρών, -63κ.) / Κωνσταντίνος Χαμαλίδης (ΑΣ Φίλιππος Αλεξανδρείας, -68κ.) / Αποστολία Τσαντουκλα (ΑΣ Κουμγκάν, -53κ.) / Αναστασία Γαλαζουλα (ΑΣ Γέρακας, -57κ

Οι πρώτοι στην κατάταξη: Perez Polo, Javier ESP National Team Spain / Robak, Karol POL National Team Poland / Folgmann, Madeline GER National Team Germany / Glasnovic, Nikita SWE National Team Sweden

Ημέρα 3 -  21 Νοεμβρίου 

COMPETITION  Male: -74Kg, -80Kg  / Female: -62Kg, -67Kg

Η Κλήρωση της 3ης μέρας

Αποτελέσματα : O Τελικοστόγλου Αποστόλης κατάφερε να φτάσει τα προημιτελικά της διοργάνωσης, όπου όμως δεν κατάφερε να ξεπεράσει τον αθλητή της Ισπανίας. Οι άλλοι τρείς αθλητές της εθνικής μας δεν πέρασαν τους αγώνες της πρόκρισης.


21/11/2015 at 13:01Quarter final219Silva Pazos, Xian-Telikostoglou, Apostolos13-1Points Gap
Senior, Male-A -80 kgESPNational Team SpainGRENational Team Greece

21/11/2015 at 09:33Preliminary302Georgiadis, Thomas-Stani?, Mark0-12Points Gap
Senior, Male-A -74 kgGRENational Team GreeceSVNNational Team Slovenia

21/11/2015 at 09:52Preliminary105Sarri, Evgenia-Stankevich, Aliaksandra4-9On points
Senior, Female-A -62 kgGRENational Team GreeceBLRNational Team Belarus
21/11/2015 at 12:39Preliminary317Desylla, Ioanna Stavroula-Lemajic, Dunja2-12On points
Senior, Female-A -67 kgGRENational Team GreeceSVNNational Team Slovenia





-74Kg
1. Quesada Barrera,
National Team Spain

2. Daniel - Stani, Mark
National Team Slovenia



-62Kg

1. Yaman, Irem National Team Turkey

2. Ciuchitu, Ana National Team Moldova



-80Kg 
1. Kamaletdinov, Kirill National Team Russia

2.  Kolev, Yordan National Team Bulgaria



-67Kg
1. Ishchenko, Darya
National Team Russia

2. Ulfig, Jagoda National Team Poland

09:00 – 13:00 Preliminaries / 13:00 – 14:30 Lunch Break / 15:30 – 18:30 Preliminaries & Semi-Finals / 18:30 – 20:30 Finals & Awarding Ceremony

Οι Έλληνες αθλητές: Θωμάς Γεωργιάδης (ΑΣ Χουαράνγκ Μαχητές, -74κ.) / Απόστολος Τεληκώστογλου (ΑΓΣ Μακεδονική Δύναμη Κοζάνης, -80κ.) / Ευγενία Σαρρή (ΑΣ Αίαντας Αγ. Δημητρίου, -62κ.) / Ιωάννα Σταυρούλα Δεσύλλα (ΑΣ Δάφνης, -67κ.)

Οι πρώτοι στην κατάταξη: Holubowicz, Karol POL National Team Poland / Angyal, Adrian SVK National Team Slovakia / Calvo Gomez, Marta ESP National Team Spain / Ulfig, Jagoda POL National Team Poland


Ημέρα  4 - 22 Νοεμβρίου 

COMPETITION Male: -87Kg, +87Kg  / Female: -73Kg, +73Kg

                                                                                      Η κλήρωση: DRAWSHEETS SUNDAY

Αποτελέσματα: 2ο και ασημένιο, το δεύτερο μετάλλιο για την Εθνική μας.

Ο Διαμαντίδης Ιωσήφ πέρασε στην φάση των ημιτελικών αγώνων στην κατηγορία των - 87 κιλών εξασφαλίζοντας έτσι το δεύτερο μετάλλιο για τα εθνικά μας χρώματα. Στην φάση των ημιτελικών κέρδισε τον αθλητή της Ρουμανίας μπαίνοντας έτσι στους τελικούς με πολλές υποσχέσεις στην διεκδίκηση του χρυσού μεταλλίου. Στον τελικό αγώνα δεν κατάφερε να κερδίσει τον αθλητή της Ρωσίας και έτσι κέρδισε την δεύτερη θέση και το ασημένιο μετάλλιο στην κατηγορία του.

Η Ντιντού Θεοδώρα έχασε στα προημιτελικά της διοργάνωσης, ενώ οι άλλοι δύο Έλληνες αθλητές έχασαν στον πρώτο τους αγώνα. Παρακάτω μπορείτε να δείτε τους αγώνες των αθλητών μας.

22/11/2015 at 12:40Final215Kirillov, Oleg-Diamantidis, Iosif16-3Points Gap
Senior, Male-A -87 kgRUSNational Team RussiaGRENational Team Greece

2/11/2015 at 10:44Semifinal310Diamantidis, Iosif-Roseanu, Claudiu11-10On points
Senior, Male-A -87 kgGRENational Team GreeceROUNational Team Romania

22/11/2015 at 10:01Quarter final105Kobal, Lucijan-Diamantidis, Iosif5-6On points
Senior, Male-A -87 kgSVNNational Team SloveniaGRENational Team Greece

22/11/2015 at 09:00Preliminary201Ignatiy, Danylo-Tsachtsirlis, Dimitrios1-0Points Gap
Senior, Male-A +87 kgUKRNational Team UkraineGRENational Team Greece

22/11/2015 at 09:11Preliminary302Moisidou, Maria-Kus, Nafia0-13Points Gap
Senior, Female-A -73 kgGRENational Team GreeceTURNational Team Turkey

22/11/2015 at 10:02Quarter final205Brandl, Lorena-Ntintou, Theodora30-2Points Gap
Senior, Female-A +73 kgGERNational Team GermanyGRENational Team Greece




-87Kg
1 Kirillov, Oleg, RUS

2 Diamantidis, Iosif, GRE

3 Roseanu, Claudiu, ROU

3 Korucu, Mehmet, TUR



-73Kg
1 Kus, Nafia, TUR

2 Bajic, Ana, SRB

3 Schneider, Yanna, GER

3 Martinez Gonzalez, Aida, ESP 



+87Kg
1 Ayukaev, Rafael, RUS

2 El Yazidi, Omar, FRA

3 Djoric, Aleksandar, SRB

3 Ignatiy, Danylo, UKR



+73Kg
1 Brandl, Lorena, GER (81)

2 Leyes Ausio, Mariona, ESP

3 Kowalczuk, Aleksandra, POL

3 Dolzhikova, Elizaveta, RUS

09:00 – 13:00 Preliminaries / 13:00 – 14:30 Lunch Break NSH / 15:30 – 18:30 Preliminaries & Semi-Finals / 18:30 – 20:30 Finals & Awarding Ceremony / 21:00 – 22:00 Closing Ceremony

Οι Έλληνες αθλητές: Ιωσήφ Διαμαντίδης (ΑΣ Νέα Φλόγα Πολίχνης, -87κ.) / Δημήτριος Τσαχτσιρλής (ΑΣ Μακεδονική Ασπίδα Κουφαλίων, +87κ.) / Μαρία Μωϋσίδου (ΑΣ Χουαράνγκ Μαχητές, -73κ.) / Θεοδώρα Ντίντου (ΑΟ Τυρνάβου, +73κ.)

Οι πρώτοι στην κατάταξη: Roseanu, Claudiu ROU National Team Romania / El Yazidi, Omar FRA National Team France / Schneider, Yanna GER National Team Germany / Kowalczuk, Aleksandra POL National Team Poland




COMMENTS

BLOGGER
Όνομα

Αθλητές,39,Διεθνή Πρωταθλήματα,92,Ελλάδα,408,Ελληνικό Πρωτάθλημα,51,Επιχορηγήσεις,12,Ιατρική στήλη - Διατροφή,52,Καλεντάρι,4,Κανονισμοί και Νομοθεσία,61,Νέα στον Κόσμο,163,Παρεμβάσεις,92,Προσεχώς,4,Προτεινόμενα,3,Σεμινάρια Ταεκβοντό,50,Συνεντεύξεις,8,Para-taekwondo,23,tkd itf - news,44,Video,28,
ltr
item
taekwondo greece group: 6th European Taekwondo Championships Under 21
6th European Taekwondo Championships Under 21
http://1.bp.blogspot.com/-RKnuR7v4mWc/Ve17ozHfWPI/AAAAAAAAI3k/qvNp1YCc99w/s1600/4414rq34.jpg
http://1.bp.blogspot.com/-RKnuR7v4mWc/Ve17ozHfWPI/AAAAAAAAI3k/qvNp1YCc99w/s72-c/4414rq34.jpg
taekwondo greece group
http://www.tkdgr.eu/2015/11/6th-european-taekwondo-championships.html
http://www.tkdgr.eu/
http://www.tkdgr.eu/
http://www.tkdgr.eu/2015/11/6th-european-taekwondo-championships.html
true
6606764849100239568
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts Περισσότερα Περισσότερα Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS Περισσότερα RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy