Αποτελέσματα της Εθνικής στο W.Champ. - WTF 2015.

Ασπρογέρακα Ανδριάνα 3η Παγκόσμια 2015 , χάλκινο μετάλλιο στην κατηγορία -53 γυναικών 7η μέρα Δευτέρα 18 Μάη 2015    αγωνίζονται  ...

Ασπρογέρακα Ανδριάνα 3η Παγκόσμια 2015 , χάλκινο μετάλλιο
στην κατηγορία -53 γυναικών
7η μέρα Δευτέρα 18 Μάη 2015  αγωνίζονται  οι κατηγορίες   (F-62 και Μ έως 80 kg) 

ΜΗΤΟΥ ΠΑΣΧΑΛΙΑ, έχασε στον πρώτο αγώνα ( 303) απο την αθλήτρια  Xiao FENG  (MAC) με σκορ  7 -11.


ΤΖΕΛΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ, έχασε από τον αθλητή του Ιράν Mahdi KHODABAKHSHI  στον δεύτερο αγώνα (315) με σκορ 3 - 5.

Final

 Women’s -62 kg
 Men’s -80 kg
 1 – Irem Yaman (TUR)
 1 – Mahdi Khobadakhshi (IRI)
 2 – Marta Calvo (ESP)
 2 – Damon Sansum (GB)
 3 – Belanouskaya (BLR)
 3 – Aaron Cook (MDA)
 3 – Rachel Booth (GBR
 3 – Tahir Guelec (GER)

6η μέρα Κυριακή 17 Μάη 2015 /  F-57kg and M-63kg

Η Κοντού Σταυρούλα κέρδισε στον πρώτο αγώνα την αθλήτρια της Ιταλίας με 3 - 2, έχασε τον δεύτερο αγώνα 514 από την αθλήτρια της Γερμανίας 4 - 8.

Στην κατηγορία Μ - 63 η Ελλάδα δεν έχει αθλητή.

Final 
 Women’s -57 kg
 Men’s -63 kg
1 – Mayu Hamada (JPN
 1 – Jaouad Achab (BEL
2 – Eva Calvo (ESP
 2 – Joel Gonzalez (ESP)
3 – Edina Kotsis (HUN)
 3 – Saul Gutierrez (MEX)
3 – Kimia Alizadeh (IRI)
 3 – Abolfazl Yaghoubi (IRI)


5η μέρα  - Σάββατο 16 Μάη 2015 /   (F-73kg, M-87kg and M+87kg)

Χριστίδου -73, έχασε απο την αθλήτρια της Αιγύπτου στον πρώτο αγώνα 3 -5.

Τελικοστόγλου -87, κέρδισε στον πρώτο αγώνα  τον αθλητή της Βραζιλίας 6 -5 , έχασε στον δεύτερο απο τον Ρώσο αθλητή 9 - 15.

Γκόλτσιος + 87, κέρδισε τον αθλητή απο το Καζακστάν 11- 9 και συνεχίζει για τον δεύτερο αγώνα.Στον δεύτερο αγώνα ( 119 ) έχασε από τον αθλητή της Γερμανίας 2 - 3.

 Τελικά αποτελέσματα 
  Female ‐73kg
 Male +87kg 
 1 KOR Hyeri OH 
 1 UZB Dmitriy SHOKIN 
 2 CHN Shuyin ZHENG
 2 CIV Firmin ZOKOU
 3 CRO Iva RADOS 
 3 GAB Anthony OBAME 
 3 USA Jackie GALLOWAY  
 3 CUB Robelis DESPAIGNE

 Male ‐87kg 
  1 AZE Radik ISAEV 
 2 UZB Jasur BAYKUZIYEV
 3 CUB Rafael CASTILLO
 3 RUS Vladislav LARIN 


4η μέρα - Παρασκευή 15 Μάη   αγωνίζονται  οι κατηγορίες (F-53 kg, 73 kg + και Μ-54 kg) 

ΑΣΠΡΟΓΕΡΑΚΑ ΑΝΔΡΙΑΝΑ, Κέρδισε τον πρώτο αγώνα 20 - 1, πέρασε και τον δεύτερο νικώντας την αθλήτρια της Τουρκίας 11 - 9, πέρασε επίσης την αθλήτρια της Ουκρανίας στον 3ο αγώνα με σκορ 5 - 4, συνέχισε στον 4ο αγώνα κερδίζοντας την αθλήτρια της Κούβας, με σκορ 5-4 , έτσι κατάφερε να προκριθεί στα ημιτελικά της διοργάνωσης. Δείτε σε απ' ευθείας μετάδοση την προσπάθεια της Ελληνίδας αθλήτριας το Σάββατο ώρα 17.00΄.


ΣΑΛΙΝΟΥΔΗ ΕΛΕΝΗ  έχασε στον πρώτο αγώνα απο την αθλήτρια της Αγγλίας 7 - 13. 

ΣΙΜΙΤΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ, έχασε στον δεύτερο αγώνα (319 ) από τον αθλητή της Ιαπωνίας 12- 21.

Final Podiums

Women’s +73 kg 
Women’s -53 kg

 1 – Bianca Walkden (GBR)
 1 – Geun-byeol Lim (KOR)
 2 – Gwladys Epangue (FRA)
 2 – Yun-Wen Huang (TPE)
 3 – Olga Ivanova (RUS)
 3 – Ana Zaninovic (CRO)
 3 – Nafia Kus (TUR)
 3 – Andriana Asprogeraka (GRE)
 Men’s -54 kg
 1 – Tae-hun Kim (KOR)
 2 – Stanislav Denisov (RUS)
 3 – Ramnarong Sawekwiharee (THA)
 3 – Venilton Teixeira (BRA)

3η μέρα - Πέμπτη 14 Μαΐου αγωνίζονται οι κατηγορίες (F-67 kg και Μ-68 kg)

ΜΗΤΣΟΠΟΥΛΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΑ, κέρδισε τον πρώτο αγώνα την αθλήτρια της Χιλής 12-3, έχασε απο την αθλήτρια της Κίνας 7-10.  

ΜΕΧΤΕΡΙΔΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ , κέρδισε τον πρώτο αγώνα τον αθλητή της Ακτής Ελεφαντοστού στον χρυσό πόντο, 13 -13 ο κανονικός αγώνας. Στον δεύτερο αγώνα έχασε από τον αθλητής της Ρωσίας 3 -15.

 Final Podiums
 Men’s -68 kg
 Women’s -67 kg
1 - Servet Tazegul (TUR)
 1 – Chia Chia Chuang (TPE)
- Alexey Denisenko (RUS)
 2 – Nur Tatar (TUR)
3 – Dong-yun Shin (KOR)
 3 – Katherine Dumar (COL)
3 – José Antonio Rosillo (ESP)
 3 – Paige McPherson (USA


2η μέρα - Τετάρτη 13 Μάη κατηγορίες  F - 49 & M - 74

ΜΟΚΑ
ΝΑΤΑΛΙΑ , έχασε στον πρώτο αγώνα απο την αθλήτρια της Ουγγαρίας 0 - 5 

ΡΟΔΙΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ, πολύ καλό ξεκίνημα στα - 74 έκανε ο  έλληνας πρωταθλητής , κέρδισε τους δύο πρώτους αγώνες με σκορ 8 -4 και 9 - 8 και έχασε στον   τρίτο αγώνα με σκορ 8 - 10.

Τελικά αποτελέσματα
 Female ‐49kg
 Male ‐74kg
 1 KOR Min‐Ah HA KOR
1 IRI Masoud HAJIZAVAREH 
 2 CHN Jingyu WU CHN
 2 UZB Nikita RAFALOVICH 
 3 RUS Svetlana IGUMENOVA 
 3 MLI Ismael COULIBALY 
 3 SRB Tijana BOGDANOVIC 
 3 RUS Albert GAUN RUS‐



μέρα - Τρίτη 12 Μαΐου  αγωνίστηκαν  οι κατηγορίες    (F-46 kg και Μ-58 kg)

ΚΟΥΤΣΟΥ ΙΩΑΝΝΑ,  έχασε στον πρώτο αγώνα από την αθλήτρια της Τουρκίας 2 -1

ΦΑΚΙΝΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ,  κέρδισε τον πρώτο αγώνα και έχασε στον δεύτερο από τον αθλητή της εθνικής Γερμανίας  5 - 14

Η αθλήτρια της Κύπρου Κ. Κουτούκη κέρδισε δύο αγώνες, έχασε στον τρίτο απο την αθλήτρια της Ουκρανίας 0 -5, έφτασε κοντά στην πρόκριση αλλά τελικά δεν κατάφερε να περάσει στους ημιτελικούς.

Οι ημιτελικοί - τελικοί θα γίνουν την 2η μέρα Τετάρτη 13 - 5- 2015 ώρα Ελλάδος 16.00΄

Final 
 Men’s -58 kg
 Women’s -46 kg
 1 – Farzan Ashour Zadeh Fallah (IRI)
 1 – Panipak Wongpattanakit (THA)
 2 – Si Mohamed Ketbi (WTF)
 2 – Iryna Romoldanova (UKR)
 3 – Ruslan Poiseev (RUS)
 3 – Wan-Ting Lin (TPE)
 3 – Shuai Zhao (CHN)
 3 – Iris Tang Sing (BRA)






COMMENTS

BLOGGER: 66
Loading...
Όνομα

Αθλητές,34,Ελλάδα,449,Επιχορηγήσεις,12,Ιατρική στήλη - Διατροφή,48,Κανονισμοί και Νομοθεσία,60,Νέα στον Κόσμο,190,Παρεμβάσεις,87,Προσεχώς,6,Σεμινάρια Ταεκβοντό,49,Συνεντεύξεις,8,Para-taekwondo,21,tkd itf - news,40,Video,20,
ltr
item
taekwondo greece group: Αποτελέσματα της Εθνικής στο W.Champ. - WTF 2015.
Αποτελέσματα της Εθνικής στο W.Champ. - WTF 2015.
http://3.bp.blogspot.com/-3grbB8F-BRg/VVeoD76R4NI/AAAAAAAAIXQ/YG-0-eTXKyc/s400/20150516-IMG_5345.jpg
http://3.bp.blogspot.com/-3grbB8F-BRg/VVeoD76R4NI/AAAAAAAAIXQ/YG-0-eTXKyc/s72-c/20150516-IMG_5345.jpg
taekwondo greece group
http://www.tkdgr.eu/2015/05/wchamp-wtf-2015.html
http://www.tkdgr.eu/
http://www.tkdgr.eu/
http://www.tkdgr.eu/2015/05/wchamp-wtf-2015.html
true
6606764849100239568
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy