Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Ανδρών Γυναικών 2014

  Λίστα με όλους τους αθλητές που θα συμμετέχουν στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Taekwondo,  που θα γίνει στο Μπακού του Αζερπαϊτζάν από τις ...

 

Λίστα με όλους τους αθλητές που θα συμμετέχουν στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Taekwondo,  που θα γίνει στο Μπακού του Αζερπαϊτζάν από τις 1 έως 5 Μαίου 2014

 

Εδώ δείτε το περίγραμμα της διοργάνωσης, Media Guide




FIN Female -46 kg. (17 athletes)
Κουτσού Ιωάννα-ΑΣ Δαναός Ωραιοκάστρου
GBR – Asia Bailey
BLR – Darya Dauhalevich
HUN – Barbara Ducz
TUR – Sumeyye Iloglu
BEL – Maryam Ismaili
GRE – Ioanna Koutsou
CYP – Kyriaki Kouttouki
CRO – Mateja Kunovic
DEN – Sarah Malykke
GER – Suemeyye Manz
ISR – Anna Mirkin
FRA – Hajer Mustapha
SRB – Jovana Petrovic
UKR – Iryna Romoldanova
RUS – Maria Smirnova
AZE – Turkana Tahirli
ESP – Elaia Torrontegui Ronco


FLY Female -49 kg. (23 athletes)


Μπίρμπα Φωτεινή-ΑΣ Κων. Παλαιολόγος
AZE – Patimat Abakarova
FRA – Yasmina Aziez
GBR – Georgia Barnes
AUT – Bianca Biricz
GRE – Foteini Birmpa
DEN – Charlotte Paik Bjelke
POR – Ana Coelho
SRB – Ivana Cujic
MCO – Anouk Doria
ROU – Alexandra Gireada
HUN – Ivett Gonda
RUS – Svetlana Igumenova
SLO – Anita Kaltak
ISR – Yuval Lustiger
NOR – Siv Anja Mienna
FIN – Tanja Pasanen
CYP – Irene Pasiouli
AND – Jessica Rovira
ESP – Isabel Maria Sanchez Jimenez
UKR – Ganna Soroka
BLR – Iryna Vetokhina
TUR – Rukiye Yildirim
CRO – Lucija Zaninovic

BANTAM Female -53 kg. (28 athletes)

Θεοδοσιάδου Μυρσίνη-ΑΣΓ Ελπίδες Καισαριανής
GEO – Nino Beridze
SUI – Manuela Bezzola
SRB – Dragana Gladovic
GBR – Nicole Huntington
RUS – Ekaterina Kim
NOR – Janike Lai
FRA – Floriane Liborio
BLR – Katsiaryna Lis
SWE – Pauline Lovgren
DEN – Michella Mathiesen
ROU – Malina Mariana Mihaila
FIN – Suvi Mikkonen
ITA – Erica Nicoli
GER – Roxana Nothaft
AZE – Hulya Oveyogullari
SLO – Ana Petrusic
CYP – Despina Pilavaki
POL – Patrycja Rogozinska
AUT – Christina Schoenegger
ISR – Yarden Sharabi
BUL – Tanya Stefanova
SCO – Laura Sweeney
GRE – Myrsini Theodosiadou
MDA – Tatiana Timbalari
ESP – Celia Tortosa Cabrera
UKR – Yuliya Volkova
TUR – Hatice Kubra Yangin
CRO – Ana Zaninovic

FEATHER Female -57 kg. (21 athletes)

Τσαντούκλα Αποστολία-ΑΣ Κούμγκαν
AZE – Gunay Aghakishiyeva
TUR – Durdane Altunel
UKR – Oleksandra Baranova
ESP – Eva Calvo Gomez
POR – Joana Cunha
FRA – Aline Dossou Gbete
GER – Anna-Lena Froemming
ITA – Cristina Gaspa
ISR – Bat-El Gatterer
SWE – Nikita Glasnovic
GBR – Jade Jones
HUN – Edina Kotsis
POL – Magdalena Leporowska
FIN – Roosa Narhi
CYP – Christina Panagi
SRB – Aleksandra Radmilovic
CRO – Tanja Rastovic
NOR – Frida Thorsoe
GRE – Apostolia Tsantoukla
RUS – Daria Zhuravleva
BLR – Darya Zubovich

LIGHT Female -62 kg. (22 athletes)

Γραμματικοπούλου Βασιλική-ΑΣ Γαία
SWE – Jennifer  Agren
BLR – Viktoryia Belanouskaya
GBR – Rachelle Booth
RUS – Marina Cheshuina
CYP – Timothea Diola
GRE – Vasiliki Grammatikopoulou
GER – Rabia Guelec
CZE – Iveta Jirankova
SUI – Nina Klaey
AZE – Sabina Mikayilova
ROU – Teodora Nedelcu
IRL – Katherine Paes
FIN – Jenna Partanen
ITA – Federca Perugini
CRO – Marina Sumic
SCO – Carla Summerhill
NED – Joyce Van Baaren
GEO – Teona Vashakmadze
ESP – Diana Vazquez Valles
FRA – Magda Wiet Henin
UKR – Dar’ya Yakovleva
TUR – Tugce Merve Zinal

WELTER Female -67 kg. (16 athletes)

Αναστασιάδου Ευαγγελία-ΑΓΣ Πρωτέας Σερρών
NED – Aylin Akdeniz
GRE – Evangelia Anastasiadou
SLO – Franka Anic
AZE – Farida Azizova
RUS – Anastasia Baryshnikova
SWE – Elin Johansson
POL – Katarzyna Lis
CYP – Chariklia Livera
CRO – Petra Matijasevic
FRA – Haby Niare
SRB – Dajana Perisic
ESP – Lua Maria Piñeiro Devesa
ITA – Marina Rizzelli
GER – Yanna Chneider
TUR – Nur Tatar
UKR – Tetiana Tetereviatnykova

MIDDLE Female -73 kg. (17 athletes)

Δημητροπούλου Ελπίδα-ΑΣ Κερατσινίου
GER – Melda Akcan
ESP – Cristina Aullo Padilla
TUR – Furkan Asena Aydin
GRE – Elpida Marina Dimitropoulou
RUS – Alina Ikaeva
SWE – Casandra Ikonen
POL – Aleksandra Krzemieniecka
SLO – Dunja Lemajic
SRB – Milica Mandic
FRA – Maeva Mellier
UKR – Aliya Mursalimova
NED – Reshmie Oogink
MNE – Andjela Popovic
CRO – Iva Rados
FIN – Saina Savage
BLR – Volha Sirotkina
AZE – Marina Tedeeva

HEAVY Female +73 kg. (12 athletes)

Σαλινούδη Ελένη-ΑΚ Ορεστιάδας
SRB – Ana Bajic
TUR – Cansel Deniz
FRA – Gwladys Epangue
RUS – Olga Ivanova
UKR – Maryna Konieva
POL – Aleksandra Kowalczuk
CRO – Mia Rados
GRE – Eleni Salinoudi
ESP – Rosanna Simon Alamo
GBR – Bianca Walkden
GER – Katharina Weiss
SWE – Sara Zederfeldt




 



FIN Male -54 kg. (21 athletes)

Σιμιτσής Γεώργιος-ΑΓΣ Βύρωνα
AZE – Mikayil Aliyev
BUL – Martin Atanasov
FRA – Kyliann Bonnet
UKR – Ignat Burdakov
GBR – Darren Chapman
MDA – Stepan Dimitrov
TUR – Mehmet Dolas
ITA – Domenico Gemma
BEL – Si Mohamed Ketbi
SRB – Milos Kilibarda
LTU – Andrius Klemas
BLR – Illia Kokshyntsau
GER – Sergej Kolb
RUS – Seyfula Magomedov
CRO – Piero Maric
IRL – David Murphy
CYP – Georgios Nicolaou
AUT – Sandro Peer
ISR – Edi Serbanescu
GRE – Georgios Simitsis
ESP – Jesus Tortosa Cabrera

FLY Male -58 kg. (28 athletes)

Τσουρδίνης Μάριος-ΓΑΣ Αργους
ALB – Egers Aliu
SUI – Mehdi Amhand
ISR – Ron Atias
BEL – Salaheddine Bensaleh
UKR – Bogdan Bodnar
POR – Rui Braganca
GBR – Dominic Brookes
FRA – Dylan Chellamootoo
ITA – Alessandro De La Rua
MDA – Vadim Dimitrov
ESP – Juan Fernandez Rey
BUL – Rumen Georgiev
SBR – Milos Gladovic
ROU – Norbert Hozo
CRO – Stipe Jarloni
AZE – Samir Javadli
GEO – Tornike Kavtaradze
CYP – Chrysostomos Kouttoukis
FIN – Toni Lahtinen
SVK – Martin Mihely
RUS – Ruslan Poiseev
TUR – Firat Pozan
ISL – Meisam Rafiei
POL – Eryk Rodzik
SWE – Uno Sanli
BLR – Andrei Svirski
GRE – Marios Tsourdinis
GER – Levent Tuncat

BANTAM Male -63 kg. (30 athletes)

Χαμαλίδης Κων/νος-ΑΣ Φίλιππος Αλεξάνδρειας
ALB – Cakaj Legion
BEL – Jaouad Achab
CRO – Deni Andrun Razic
GRE – Konstantinos Chamalidis
ITA – Roberto Chiarella
BLR – Yahor Dunayeu
GEO – Mate Gelenava
IRL – Conor Grassick
ISR – Gili Haimovitz
GBR – Michael Harvey
RUS – Arman Irgaliev
MKD – Dario Ivanovski
GER – Hasan-Ahmed Koca
SWE – Qatanani Mohammed
SLO – Jure Pantar
ESP – Javier Perez Polo
CYP – Ioannis Pilavakis
LAT – Sandris Radzins
POL – Patryk Rodzik
MDA – Andrei Rotaru
AUT – Abouzar Saberi
KOS – Valon Selmani
POR – Mario Silva
UKR – Viacheslav Storchak
HUN – Norbert Szegedi
AZE – Aykhan Taghizade
CZE – Marek Trieb
BUL – Daniel Turnov
TUR – Cem Ulugnuyan
SRB – Nikola Vuckovic

FEATHER Male -68 kg. (33 athletes)

Μεχτερίδης Στυλιανός-ΑΓΣ Κοζάνης Μακεδονική Δύναμη
MDA – Vladislav Arventii
SWE – Milad Ashna
ISR – Ilan Braginski
SMR – Michele Ceccaroni
FRA – Raihau Chin
BUL – Vladimir Dalakliev
RUS – Alexey Denisenko
SCO – Craig Eden
CYP – Marios Fyllakoudias
GEO – Konstantine Gabiani
CRO – Filip Grgic
BLR – Uladzislau Halizin
UKR – Hrihorii Husarov
CZE – Viktor Jankovsky
HUN – Viktor Kazinczy
KOS – Mergim Krasniqi
SVK – Boris Lieskovsky
POL – Michal Loniewski
POR – Andre Magone
AZE – Elvin Mammadov
GER – Daniel Manz
IRL – Glen Martin
GRE – Stilianos Mechteridis-Papadopoulos
NOR – Bendik Oyan
ALB – Visar Pitushi
SRB – Ivan Puresevic
ESP – Daniel Quesada Barrera
GBR – Ruebyn Richards
TUR – Servet Tazegul
LTU – Arturas Teikertas
ITA – Claudio Treviso
ROU – Marius Daniel Vina
NED – Rafik Zohri

LIGHT Male -74 kg. (29 athletes)

Ροδίτης Γεώργιος-ΑΣ Αθλοφόρος Θεσσαλονίκης

NOR – John Asp
MDA – Daniel Balan
TUR – Ridvan Baygut
LTU – Vilius Cerniavskis
GBR – Andrew Deer
ITA – Stefano Di Venanzio
SWE – David Dragisic
SCO – Ross Eden
ISR – Alon Elboher
SRB – Damir Fejzic
POR – Julio Ferreira
RUS – Albert Gaun
BUL – Teodor Georgiev
KOS – Egzon Gerguri
GEO – Aleksandre Gvasalia
POL – Karol Holubowicz
BLR – Vitali Kolas
LAT – Imants Kopjevs
FIN – Jouni Lahtinen
UKR – Oleksandr Levinchuk
FRA – Torann Maizeroi
ESP – Raul Martinez Garcia
CYP – Christos Pilavakis
MNE – Balsa Radunovic
GRE – Georgios Roditis
SVK – David Sajko
AZE – Ilkin Shahbazov
CRO – Tin Solenicki
MKD – Aleksandar Veljanovski

WELTER Male -80 kg. (27 athletes)

Τζέλλος Νικόλαος-ΑΓΣ Κοζάνης Μακεδονική Δύναμη
SVK – Adrian Angyal
AZE – Ramin Azizov
MDA – Ghenadie Bitco
SMR – Davide Borgagni
ITA – Roberto Botta
LAT – Janis Cauna
IMN – Aaron Cook
UKR – Maksym Dominishyn
FRA – Mamedy Doucara
ROU – Jozsef Zsolt Feher
POR – Michel Fernandes
ESP – Nicolas Garcia Hemme
BIH – Armin Gredic
GER – Tahir Guelec
RUS – Anton Kotkov
CYP – Stefanos Liveras
SWE – Shabulat Miserbiev
POL – Piotr Pazinski
ALB – Rigers Qarri
SRB – Stojan Rabijac
GBR – Damon Sansum
TUR – Yunus Sari
BLR – Uladzislau Saulukou
CRO – Dinko Segedin
CZE – Jakub Skorepa
GRE – Nikolaos Tzellos
NOR – Tor Waage

MIDDLE Male -87 kg. (22 athletes)

Νικολαϊδης Ανέστης-ΑΣ Μέγας Αλέξανδρος Θεσσαλονίκης
GER – Alexander Bachmann
UKR – Vadym Bielkin
CRO – Nikola Bojo
POL – Marcin Cholajda
NOR – Mohammed Elhatri
DEN – Mark Hansen
AZE – Radik Isaev
BLR – Aliaksei Ivanou
RUS – Yuriy Kirichenko
SVK – Michal Kotvas
LTU – Arturas Kuzmenka
SRB – Djordje Marcetic
ITA – Carlo Molfetta
GBR – Lutalo Muhammad
FRA – M’bar N’diaye
GRE – Anestis Nikolaidis
ESP – Daniel Ros Gomez
ROU – Claudiu Roseanu
TUR – Ali Sari
ISL – Bjorn Thorleifur Thorleifsson
NED – Jeroen Wanrooij
SWE – Samuel Westermark

HEAVY Male +87 kg. (21 athletes)

Γκόλτσιος Κων/νος-ΑΟ Τυρνάβου
SWE – Samir  Aknouche
DEN – Zakaria Asidah
ITA – Leonardo Basile
ESP – Mikel Bernal Fernandez
GBR – Mahama Cho
AUT – Christoph Decker
FRA – Omar El Yazidi
GRE – Konstantinos Gkoltsios
CRO – Vedran Golec
AZE – Jeyhun Hasanli
POL – Piotr Hatowski
UKR – Danylo Ignatiy
NED – Patrick Jonker
RUS – Roman Kuznetsov
CYP – Demetris Moustakas
GEO – Ioseb Osidze
SRB – Relja Prosenica
BLR – Arman-Marshall Silla
SLO – Ivan Konrad Trajkovic
GER – Volker Wodzich
TUR – Serdar Yuksel

Εδώ δείτε το περίγραμμα της διοργάνωσης, Media Guide

COMMENTS

BLOGGER: 6
Loading...

Προσεχώς$type=carousel$count=12

Όνομα

Αθλητές,36,Διεθνή Πρωταθλήματα,78,Ελλάδα,402,Ελληνικό Πρωτάθλημα,43,Επιχορηγήσεις,12,Ιατρική στήλη - Διατροφή,50,Καλεντάρι,4,Κανονισμοί και Νομοθεσία,61,Νέα στον Κόσμο,155,Παρεμβάσεις,89,Προσεχώς,6,Προτεινόμενα,2,Σεμινάρια Ταεκβοντό,49,Συνεντεύξεις,8,Para-taekwondo,21,tkd itf - news,41,Video,23,
ltr
item
taekwondo greece group: Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Ανδρών Γυναικών 2014
Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Ανδρών Γυναικών 2014
http://4.bp.blogspot.com/-xW1ic9P4ZBg/U1n68ypuG7I/AAAAAAAAG20/KECVvvM6kVg/s1600/2013-04-23_84778x_European_.jpg
http://4.bp.blogspot.com/-xW1ic9P4ZBg/U1n68ypuG7I/AAAAAAAAG20/KECVvvM6kVg/s72-c/2013-04-23_84778x_European_.jpg
taekwondo greece group
http://www.tkdgr.eu/2014/04/2014.html
http://www.tkdgr.eu/
http://www.tkdgr.eu/
http://www.tkdgr.eu/2014/04/2014.html
true
6606764849100239568
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy